Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 13-03-13, 16:34
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Αν δεν κανω λαθος (πανο βοηθα) οι γονεις ειναι pigeon blood και marlboro του stendker. Τους ειδα, αλλα ειδα τοσα εκει που πηγα που δεν τα συγκρατησα ολα.

Μετραω τακτικα το tds στο ενυδρειο και μολις ανεβει αλλαζω κατευθειαν. Εσυ αλλαζεις τοσο συχνα υποθετω γιατι ειναι ειναι μεγαλοι οι δισκοι σου, εμενα σαυτη τη φαση περισσοτερο φαι χρειαζονται οι 100 καρδιναλιοι παρα οι 11 δισκοι.

Με πολλους που εχω μιλησει εχω σχηματισει την αποψη οτι θα υπαρχει θεμα με τα εσωτερικα οργανα, μετα απο χρονια, μου το ειπε και ο εκτροφεας που τα πηρα, και το διαβασα και γενικα και σε αρθρα σε ξενω site και εδω οπως εδω πχ http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=43013


''Η διατροφη τους, κι αυτη θα πρεπει να πλησιαζει την φυσικη τους διατροφη, με καλης ποιοτητας ξηρες τροφες με εμφαση στον φυτικο ογκο, συνοδευομενο απο κατεψυγμενα ή ζωντανα ασπονδυλα και λαρβες εντομων. Η χρησιμοποιηση καρδιας θερμοαιμων θηλαστικων η πτηνων (ειδικα για να μεγαλωσουν "γρηγορα" οι δισκοι - ποτε δεν καταλαβα γιατι βιαζομαστε) δεν εχει καμμια σχεση με την φυσικη διατροφη τους, και μακροχρονα τους συσσωρευει λιπαρα και "ξενα" προιοντα στον οργανισμο, βλαπτοντας την υγεια τους.
''

Ο stendker μπορει να δινει απτην 18η μερα (νομιζω) δεν αμφιβαλλω αλλα δεν εχω ως αποτερο σκοπο να μεγαλωσουν γρηγορα (που αυτο θελει ο stendker) σε υποψια καταπονησης του ιδιου του δισκου γιαυτο το λογο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01505 seconds with 11 queries