Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 02-03-14, 23:51
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 700LT TANGANYIKA

Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα που θα με βοηθήσουν στο σωστό στρώσιμο ενός ενυδρείου 700lt για Tanganyika.
1) Όταν συντηρούμε κάποιο φίλτρο,πλένουμε όλα τα υλικά (σφουγγάρια,άνθρακα,αντιφώσφορο) με νερό βρύσης εκτός το μακαρόνι που πλένεται με νερό του ενυδρείου.Είναι έτσι;
2) Το 700άρι που έπαθα τη ζημιά έχει 2 φίλτρα ίδια με τα 2 φίλτρα που έχει ένα 550άρι που τρέχει καλά.Σκεφτόμουν να'παιρνα το ένα και να 'τρεχαν και τα δύο μ' ένα καθαρό κι ένα δουλεμένο φίλτρο.Τα μακαρόνια (siporax) από τα δύο φίλτρα που καθάρισα είναι εδώ κι ένα μήνα μέσα στο 550άρι.Αν ισχύουν αυτά που ρωτάω στην πρώτη ερώτηση, μπορώ να πάρω και τα δύο δουλεμένα από το 550άρι και να το βάλω να τρέχει με τα δύο καθαρισμένα ώστε να τα βάλω τα δύο δουλεμένα να τρέξουν με το 700οάρι.
3) Εκτός από το Prime και τα βακτήρια που θα βάζω όποτε πρέπει,τι άλλο πρέπει να κάνω και για πόσο καιρό;Κάτι που έχω ακούσει για τροφή flakes σε απόχη κάθε μέρα αληθεύει και πόση ώρα πρέπει να την αφήνω μέσα;
4) Από την πρώτη μέρα αρχίζω να κάνω τεστ κάθε πότε όμως το επαναλαμβάνω και για πόσο καιρό μέχρι να βάλω ψάρια;
5)Αν μία βδομάδα έχω καλές μετρήσεις μπορώ να βάλω 15 ψάρια ή να βάλω 7;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01466 seconds with 11 queries