Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 20-02-15, 11:57
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίο το ενυδρείο σου.
Απλό και λιτό όπως αρμόζει σε χρυσόψαρα.
Πες μας το μήκος του ενυδρείου.
Επίσης το PH πως κατάφερες και το έχεις χαμηλά ; Κάνεις κάποια προετοιμασία ή ρίχνεις τίποτα πρόσθετα μέσα ;
Για τη πλάτη βάλε ένα απλό μαύρο χαρτόνι εξωτερικά και θα είναι μια χαρά, θα δείξει πολύ όμορφο με τον ανοιχτόχρωμο βυθό. Θα σου πρότεινα να μη βάλεις κάποια πλάτη εσωτερικά, θα χάσεις λίτρα και τα χρειάζεσαι.
Να ξέρεις πως τα λίτρα σου είναι οριακά, όταν θα μεγαλώσουν , που θα μεγαλώσουν, ίσως να χρειάζεται να κάνεις πιο μεγάλες αλλαγές νερού.
Τον θερμαντήρα δεν τον χρειάζεσαι, αρκεί να μη πέσει η θερμοκρασία κάτω από τους 15, άστα στο κρύο, το χρειάζονται, καλό τους κάνει, και το καλοκαίρι που θα βάλεις και STC-1000 όπως είπες, ρύθμισέ τον στους 24-25 για να μην ανέβει πάνω από 26-27.
Το φίλτρο δεν το ξέρω για να σου πω τη γνώμη μου
Καλημερα φιλαρακι
Εκανα edit και τις διαστασεις
Το ph ειναι χαμηλο επειδη ριχνω seachem prime μεσα φανταζομαι και παραμενει εκει,δεν ξεπερναει αυτο το νουμερο...
Με αυτο το ενυδρειο δεν θα κανω κατι αλλο να σου πω την αληθεια...πλατη οπως μου ειπες δεν θα βαλω εσωτερικα μιας και οπως τοποθετηθηκες θα την βαλω εξωτερικα αμα κατσει...(αν και το ειχα κατα νου)
Τον θερμαντηρα λες να τον βγαλω δλ?
Το ενυδρειο ειναι οριακα για τα ψαρια αυτης της γκαμας ναι..
Το θεωρω κατι σαν σταση-σταθμο
Θα ανοιξω σχετικο θεμα στο DIY και θα καταλαβεις...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01434 seconds with 11 queries