Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 15-06-10, 23:17
thomazos1 Ο χρήστης thomazos1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-06-2010
Περιοχή: Ηγουμενίτσα - Θεσπρωτίας
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Όσο ζείς μαθαίνεις. Δέν υπήρχε είδος που να μην πέρασσε απο τα ενυδρεία μου όταν ήμουν φοιτητής....αλλά ο Δίσκος είναι Δίσκος...πώς να το κάνουμε.
Μάλλον πρός το παρόν θα πρέπει να αρκεστώ στις πιό συχνές αλαγές του νερού (και όχι κάθε εβδομάδα) και θα δώσω τον τρίτο δίσκο (τον οποίο βασικά είχα πάρει πολύ αργότερα μήπως και δεν έβγαινε ζευγάρι στους δύο)
Βασικά , μάλλον έπαιξα και μου "έφεξε". Στους τρείς να πιάνεις τους δύο ζευγάρι....θα παίξω και κανένα τζόκερ.
Ευχαριστώ πολύ και να είστε καλά.
-------------------------
Μία ερώτηση ακόμα. Τα corydoras (μικρά γατόψαρα) καθαρίζουν τα υπολήματα τροφής των δίσκων και κάνουν τέλεια δουλειά αναμοχλεύοντας το ψιλό χαλίκι που έχω. Έχω την εντύπωση οτι βοηθάνε πάρα πολύ στην υγεία τών ενυδρείων μου τόσα χρόνια τώρα. Μάλλον ζημιά θα κάνω εάν τα βγάλω απο μέσα.
Επείσης βοηθάνε πολύ , τα φυτά Ανούμπιας που έχω μέσα και γενικά τα φυτά , στην ελάτωση των νιτρικών .
Βασικά δέν θέλω να φτιάξω μία γεννήστρα , καθαρά΄, με γυμνό πάτο και έναν κώνο για να γεννάνε στην μέση , να κάνει παρέα στο σφουγγαράκι φίλτρου με την αεραντλία.
Καταλάβατε τι θέλω να πώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomazos1 : 15-06-10 στις 23:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01420 seconds with 11 queries