Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 09-04-16, 13:40
Το avatar του χρήστη Kostas12
Kostas12 Ο χρήστης Kostas12 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2013
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από RedPointGuard Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλιστα... Μας έκανες την καρδιά περιβόλι! Δηλαδή εκτός απο το chiller που τα θα τα σκάσεις για τον εξοπλισμό για να ψυξεις το ενυδρείο (για την αντλια μαύρα μεσάνυχτα είχα), πρεπει να λειτουργεί και το air co για να ψυξεις το ζεστό αέρα που βγαζει το chiller.

Μπερδεμα.... Ο Κώστας 12 με διαβεβαίωσε, πως το λειτουργεί τρία χρόνια χωρίς μεγάλη καταναλωση, δεν έχω λόγο να μην πιστέψω τον άνθρωπο που γνωρίζει απο πρώτο χερι τι πληρώνει. Τα ετοιμα ανεμιστήρια θα με εξυπηρετούσαν, γιατι δε θέλω να μπω στο τρυπακι να σκαψω καπάκια. Άλλα, όπως λες, εφόσον η απόδοση είναι μάπα η κουβέντα τελειώνει για τέτοια λυση. Delta το έχω τονίσει οταν άνοιξα το thread, δεν πιάνουν τα χέρια μου με τα μερεμέτια. Η επιλογή του stc το ξέρω πως είναι μακραν η πιο οικονομική. Και πρακτική. Δεν το έχω όμως με συνδεσμολογίες, τρυπήματα κτλ. Δε νομίζω, πως θα το δω να δουλεύει αν έχει περάσει απο τα χεράκια μου.

Επίσης, τι λες για αυτό; www.aquavivere.gr/eksoplismos/psuxi/teco-e-chill-2
Αν και νομιζω πως δεν κάνει για ενυδρεία με καπακια, αλλα φαίνεται απο ένα βίντεο που είδα να είναι της προκοπής. Σε ευχαριστώ πολύ, πάντως, σε διαβάζω σε πολλά σχόλια και ξέρω πως έχει ιδιαίτερη βαρύτητα η γνώμη σου, γιατί πάντα επιχειρηματολογείς ενδελεχώς.
Επειδή βλέπω να μπερδεύονται τα πράγματα θα σου την εμπειρία μου που είχα και ανεμιστηράκια και το Chiller, απλά μιλάμε για άλλο κόστος, το chiller δουλεύει και με το εξωτερικό φίλτρο δεν χρειάζεται απαραίτητα αντλία, αλλά και αντλία να βάλεις μιλάμε για 10€ κόστος
Μιλάω για μεγάλο ενυδρείο
Με τα ανεμιστηράκια,
Τεράστια εξάτμιση, 1-2 λίτρα την ημέρα
Θόρυβο πολύ και ενοχλητικό
Συνεχή λειτουργία τουλάχιστον, 1-1:30 ώρα για να ρίξει την θερμοκρασία και χρειάζεται βοήθεια σε ζεστές μέρες και aircool
εγώ τα κράτησα 1 εβδομάδα και μετά τα πέταξα,
Στο chiller τα ξεχνάς όλα τα πάνω και δεν βγάζει ζέστη στο χώρο το ξαναλέω εγώ το έχω στο σαλόνι και δεν επηρεάζει την θερμοκρασία του χώρου,

Άκου τις εμπειρίες όλων και μετά αποφάσισε εσύ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01971 seconds with 11 queries