Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #81  
Παλιά 17-01-11, 22:26
Το avatar του χρήστη rastafarian
rastafarian Ο χρήστης rastafarian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Περιοχή: Μενιδι
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από IbizaIsland Εμφάνιση μηνυμάτων
θα τα δωσω ολα rastafarian αλλωστε κ σημερα ειχα 5 απωλειες. 2 ερωτησεις εχω
1) εβαλα ενα κομματι φιλτρου που μου εδωσε ο δημητρης μεσα στο φιλτρο μου κ το νερο το εχυσα στο ενυδρειο αλλα πολυ βρωμα εχει κατσει κατω στην αμμο.την αφηνω ετσι η αναταρασω την αμμο να τη παρει το φιλτρο μεσα τη βρωμα?
2) οταν προετοιμαζουμε το νερο στο βαρελι πριν το ριξουμε μεσα στο ενυδρειο αφου ειναι στη καταλληλη θερμοκρασια οταν ριχνουμε το αντιχλωριο μεσα στο βαρελι το αφηνουμε καποια ωρα η το ριχνουμε οπως ειναι μεσα στο ενυδρειο αμεσως?
Αλλα 5 ε?Πωπω κριμα ρε φιλε..Για το πρωτο νομιζω οτι ηταν καλητερα να εριχνες το νερο μεσα στο φιλτρο σου.τωρα νομιζω οτι καλητερα να το αφησεις οπως ειναι,περιμενε ομως μηπως καποιος αλλος ξερει καλητερα να σου πει.
Για το δευτερο τωρα.Γεμιζεις το βαρελι με νερο και ριχνεις αντιχλωριο μεσα οσο το νερο που θα αλλαξεις,καλο θα ειναι να εχεις και κανενα μικρο φιλτρακι για να σου γυρναει το νερο η ενα μικρο κυκλοφωρητη(με 5 ευρο θα βρεις) και εναν θερμοστατη για να εχεις καταλληλη θερμοκρασια.αφηνεις το νερο μερικες ωρες στο βαρελι και μετα κανεις την αλλαγη
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries