Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 19-02-17, 18:00
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Undertaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο και Γιάννη, αν και εφόσον χρειαστεί να πάρετε αυτή τη δύσκολη απόφαση, όσο δύσκολο και να είναι για εσας, όσο επώδυνο και ναι είναι, να είστε εκεί, δίπλα στα σκυλάκια σας την ώρα που θα φεύγει. Τα σκυλιά αισθάνονται πολλά περισσότερα από όσα νομίζουμε εμείς και σίγουρα αν δεν είστε εκεί, θα σας ψάχνουν και θα σας περιμένουν κοιτώντας την πόρτα του ιατρείου μπας και μπείτε έστω και την τελευταία στιγμή. Θεωρούσα ότι ήταν μια διαδικασια που δε θα την άντεχα με τίποτα στον κόσμο. Από χθες τα βάζω με τον εαυτό μου που δεν ήμουν εκεί μαζί της. Νιώθω ότι την πρόδωσα. Ότι την πούλησα. Τόσο χεστης και εγωιστής είμαι.
Φιλε μου ουτε το ενα εισαι ουτε το αλλο...
Εισαι ανθρωπος με αδυναμιες οπως εχουμε ολοι μας.
Για 16 ολοκληρα χρονια της προσφερες μια ομορφη ζωη, μην κρινεις τοσο αυστηρα τον εαυτο σου.
Το οτι βρηκες την δυναμη να την λυτρωσεις απο το μαρτυριο που την περιμενε ειναι μεγαλη αποφαση.
Να την θυμασαι με νοσταλγια και αγαπη αυτο θα ηθελε αν ηταν μαζι σου και σωματικα, γιατι οσο την θυμασαι θα ειναι μαζι σου.
Δυστυχως τα ζωακια μας εχουν μικροτερο προσδοκιμο ζωης απο το δικο μας, και καποια στιγμη η φυση μας υποχρεωνει να τα αποχαιρετησουμε οσο και αν αυτο ειναι επωδυνο για εμας.
Της εδωσες την δυνατοτητα αυτο να μην παραταθει οδυνηρα για εκεινην, και ειναι μεν μια πολυ δυσκολη αποφαση, αλλα απο την στιγμη που ηταν σε αυτην την ηλικια και με ολα αυτα τα προβληματα δεν γινοταν αλλιως.
Για φαντασου να την εβλεπες καποια στιγμη να υποφερει τοσο πολυ που δεν θα ειχε την δυναμη ουτε να σηκωθει, ουτε να σου κουνησει την ουρα, και να βιωνε ενα μαρτυριο που θα ειχε την ιδια καταληξη.
Εσυ πηρες την γενναια αποφαση και την προφυλαξες απο ολα αυτα...
Ηταν το τελευταιο δωρο που θα μπορουσες να της κανεις...
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01564 seconds with 11 queries