Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 14-10-11, 09:47
puntomad Ο χρήστης puntomad δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Περιοχή: Γαλάτσι
Μηνύματα: 230
Προεπιλογή

Καλημέρα,
Χαλάρη μέρα φαίνεται η σημερινή, οπότε μετά τις πρωινές εργασίες στο facebook, εφτιαξα καφέ και ώρα να ασχοληθώ με την λίμνη.

Το πρόβλημα με το μπετόν δεν είναι το κόστος των καλουπιών, εχω σοι που κάνει αυτήν την δουλειά και πιάνουν τα χέρια μου.
Χτες συναντήθηκα με τον μάστορα και καταλήξαμε οτι είναι πολύ δύσκολο αυτο που θέλω, κυρίως γιατί πρέπει όλο το μπετό να πέσει μαζί και ργώ θέλω κούρμπες και κύκλο δεν θέλω ευθείες και γωνίες.

Σήμερα θα πάω στο εξοχικό οπότε από Δευτέρα θα σας δείξω φωτογραφίες του χώρου.

Μέχρι στιγμής δείχνει μονόδρομος το λινερ.

Αν βάλω κάτω στο έδαφος pvc μουσαμα, που μπορώ να βρώ, δεν θα είναι καλύτερα?

Στην αρχή είχα σκεφτεί να βάλω μονο μουσαμα, αλλα σκεφτηκα οτι θα μαζευτουν εκει πέρα ένα σωρό κουνούπια και βατράχια, για αυτό θέλω να βάλω μετά ψάρια. Η μανα μου έχει άγχος τα ψάρια, παρόλο που φροντίζει το 120αρι που έχω στο πατρικό μου. Τώρα έχω στήσει ενα 100αρι ενυδρείο εκεί και σκέφτομαι να της το κα΄νω προοίμιο της λίμνης, θα βάλω κανα χρυσόψαρο μέσα και ίσως της βάλω και κανά φυτό από αυτά που αιωρούνται και θέλουν μόνο υγρό λίπασμα.

Θα κανουμε meeting αυριο και θα δούμε την συνέχεια της λίμνης, ωστε από Δευτέρα να μιλήσουμε με πραγματικά δεδομένα.

Προς παρόν κάθε βοήθεια για την εύρεση λίνερ δεκτή.
Θα προτιμούσα μαγαζιά στην Αθήνα, καλό το ίντερνετ, αλλα αν δεν είναι χαοτική η διαφορά τιμής προτιμω την στήριξη της ελληνικής αγοράς.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01651 seconds with 11 queries