Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 13-07-12, 23:23
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από latremena Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελος, ενω ελεγα να το κανω κοινωνικο με guppies κτλ εχω φοβηθει (δε ου φανηκαν και πολυ ανθεκτικα ψαρια) και λεω να βαλω νανοκιχλιδες.

βαλε οτι σου αρεσει, αλλα τα γκαπακια και γενικα τα ζωοτοκα ειναι απο τα ανθεκτικοτερα τροπικα ψαρια που υπαρχουν, αλλα η λεξη ανθεκτικα καμια φορα παρεξηγειται, δε σημαινει πως μποουν να ζησουν σε τοξικο περιβαλλον ή σε διαρκως μεταβαλομενες συνθηκες, οπως μαλλον δε μπορει να ζησει και κανενα ψαρι...

Παράθεση:
Οσο για τις ταμπλετες οξυγονου εκαναν 6 ευρω(δε ξερω ποσο κανει μια αεραντλια) και μου ειπε αυτος οτι ειναι ετσι κι αλλιως απαραιτητες το καλοκαιρι.
με τα διπλα επαιρνες αεραντλια και θα σου εμενε, τωρα το ποσο απαραιτητες ειναι ...πεστου πως τον ευχαριστω για την πολυτιμη πληροφορια γιατι δεν εχω χρησμοποιησει ποτε -και δεν ειναι ουτε χρονος που εμαθα την υπαρξη τους απο καποιον που του τις φορτωσαν απο μαγαζι- (βασικα και την αεραντλια δυο φορες την εχω χρησιμοποιησει στα τοσα χρονια που ασχολουμαι για λιγες μονο ωρες, οπου η πτωση οξυγονου ηταν εν μερι απο δικο μου σφαλμα)

Παράθεση:
Επισης μου ειπε οτι επρεπε να του δινω μια φορα τη βδομαδα βιταμινες (ισχυει που δεν το ειχα κανει ποτε.
Καλα μην το παιρνεις κατακαρδα για τις βιταμινες, τιποτα δεν ισχυει.
Εσυ παιρνεις σε τακτικη βαση βιταμινες?
Αν τρεφοσουν βεβαια αποκλειστικα με ξηρα τροφη ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ενα συμπληρωματακι.
Αν εισαι σιγουρη για την ποιοτητα και την πληροτητα της τροφης που δινεις ειναι περιττες, αλλα επειδη σε μεγαλυτερο ποσοστο επιλεγουμε ως βασικη τροφη καποιες ετοιμες του εμποριου που δεν ειμαστε σιγουροι 100% για την πληροτητα τους καλο ειναι να χρησιμοποιουμε, αλλα με μεγαλη φειδω, η υπερβιταμινωση μπορει να ειναι χειροτερη απο την αβιταμινωση.

Παράθεση:
Α! Θα το στρωσω με αμμωνια, υπαρχει προβλημα;
Για μενα ειναι ο σωστοτερος τροπος, και αναπτυσει απιστευτη ποσοτητα βιολογιας , απλα θελει λιγο υπομονη (ενα - εναμισι μηνα παιρνει περιπου)



Καλη επιτυχια, και μην το παιρνεις κατακαρδα, αν δεις το θεμα "τα πρωτα μας ενυδρεια" θα δεις πως λιγο πολυ ολοι βασανισαμε αρκετα ψαρακια στο ξεκινημα οπου η πηγη πληροφορησης μας ηταν οι μαγαζατορες
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από latremena Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω!Παιδια μολις μπηκα σπιτι απο τη δουλεια και προσεξα κατι. Ετσι οπως βγαζει το φιλτρο το νερο δημιουργουνται εντονα φυσσαλιδες στην επιφανεια που δε σκανε...Να υπενθυμισω οτι τωρα πια δεν υπαρχει κανενα ψαρι στο ενυδρειο...Οποτε και να μη ξερετε τι ειναι δε με πολυπειραζει επειδη θα κλεισει τωρα πια...Απλως το λεω επειδη μου κανει εντυπωση και μηπως φανερωνει κατι...
χμμμ αυτο παιζει να ειναι πρωτεινη οπως το λες...
δεν ειναι και πολυ καλο

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick74 : 13-07-12 στις 23:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01878 seconds with 11 queries