Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 08-05-08, 15:19
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Iann_is Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά σίγουρα. Δεν θα τους φοράω και προφυλακτικό αλλα και να κάνουν αυγά, χωρίς χώρο μεταφοράς, άψογες συνθήκες και χώρο για μεγάλωμα, πιο πολύ θα στεναχωριέμαι παρά Θα χαίρομαι.
Πάντως κατα 99,9% θα είναι οι μοναδικοί κατοικοι του ενυδρείου μου...

Ερώτηση: α)Αξίζει τον κόπο να αγοράσω ένα μικρό skimmer σαν της boyu?
Αξίζει. Το θέμα είναι να μπορεί να μπεί και να μην φαίνεται άσχημα.

β)Αν έχω πρόσβαση σε νερό Α/Ο, θα ξεκινήσω αλλαγές με αυτό, θα κάνω μίξη με νερο βρύσης για σταδιακή αλλαγή ή πολύ μικρές σχεδον καθημερινές αλλαγές?
Δεν κατάλαβα. Δεν μιλάμε για γλυκό νερό....
Στο νερό της Α/Ο βάσουμε το αλατάκι μας, το θερμαντήρα και έναν κυκλοφορητή. Σε μια δυο μέρες είναι έτοιμο. Κάνουμε αλλαγές άμεσα.

γ) Την προσαρμογή των κλοουν την έκανα με διπλασιασμό νερού στο σακουλάκι σταγόνα σταγόνα κυριολεκτικά σε διάρκεια 2 ωρών. Σωστό ή υπερβολή?
Υπερβολή οι σταγόνες. Ναι στον διπλασιασμό και τριπλασιασμό του νερού της σακούλας και σε μια ώρα το πολύ να τελειώνει η διαδικασία.
Την διαδικασία που ανέφερες πρέπει να την κάνουμε στα σαλιγκάρια.

δ) Το βράδυ αφού είχαν κλείσει τα φώτα, όταν μπήκε στο δωμάτιο η κοπέλα μου είδε ένα σκουλήκι, μισό κόκκινο, μισό άσπρο να κολυμπάει πανικόβλητο ΠΑΝΤΟΥ!!! Κατάφερα και το έπιασα με την απόχη και το έβγαλα. Δεν καταφερα να το φωτογραφήσω αλλα ήταν ακριβώς οπώς το περιγράφω.
Τί μπορεί να ήταν και 2ον τί μπορεί να το τρόμαξε τόσο?
Δεν το είχε τρομάξει τπτ.... απλά ίσως έψαχνε για τροφή. Τέτοια θα πρέπει να υπαρχουν εκατοντάδες...

ε) έχω ένα μή τριχωτό κάβουρα που έχει σπάσει 3-4 κομμάτια βράχου και έχει φτιάξει σπηλιά. ή ?
Αστο το κακόμοιρο.... Αν δεις ότι την πέφτει πουθενά τότε
Αυτά ....
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01683 seconds with 11 queries