Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 30-03-15, 12:34
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kesanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι δεν τις χάνει τις ρυθμίσεις του. Αυτό που σου είπε ήταν ότι γενικά αυτά έχουν την τάση να χαλάνε οπότε χάνεις από μία μπρίζα μέχρι και ολόκληρο το πολυμπριζο, χωρίς να έχεις και πολλές δυνατότητες επέμβασης - επισκευής. Ενώ με έναν απλό ψηφιακό χρονοδιακόπτη, τον αλλάζεις και τελείωσε.
Αυτό ακριβώς, δεν χάνει τις ρυθμίσεις του, αλλά αν πάθει κάτι δεν θα λειτουργεί κανένας χρονοδιακόπτης, ενω στους απλους ψηφιακούς αλλάζεις μόνο τον έναν και είσαι εντάξει. Και οι απλοί ψηφιακοί είναι πιο απλές συσκευές , και όσο πιο απλό τόσο πιο ανθεκτικό. Βέβαια είναι και τι θα σου τύχει.
Αυτή τη στιγμή έχω 6 ψηφιακούς χρονοδιακόπτες αυτού του είδους σε 2 ενυδρεία και τον πιο παλιό τον έχω σχεδόν 2,5 χρόνια και λειτουργούν άψογα.
Στην αρχή είχα 2 μηχανικούς αναλογικούς , αυτοί και χάνουν τις ρυθμίσεις με διακοπή ρεύματος αλλά και επειδή έχουν κινούμενα μέρη χαλάνε πιο εύκολα.
Δυστυχώς δεν υπάρχει Leroy Merlin στο Ηράκλειο να σου έλεγα να πας να πάρεις, είναι οι πιο φθηνοί που έχω βρει, τα Χριστούγεννα τους πουλάνε 5,5 Ευρώ και τώρα 6, θεωρώ πως είναι πολύ καλή αγορά σε σχέση κόστος/απόδοση
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01462 seconds with 11 queries