Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #187  
Παλιά 04-05-09, 17:09
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Να πω οτι καμια απο αυτες τις φωτο δεν εσταλη σε κανεναν διαγωνισμο. Ηταν μια δοκιμαστικη φωτογραφιση για να βρεθουν οι ρυθμισεις και οι εναλλαγες του φοντου.
Το ενυδρειο ειχε κλαδευτει αρκετες μερες πριν οταν και εγινε η πρωτη φωτογραφιση με την βοηθεια του Lucky 13 τον οποιο και ευχαριστω !
Μετα απο 4 μερες που εγινε η παρουσα φωτογραφιση τα φυτα ειχαν μεγαλωσει παλι, και ιδιαιτερα το stargrass , γι αυτο και φαινεται ετσι με τον backlight φωτισμο.
Τωρα πλεον καταλαβα οτι αν ειναι να φωτιστει απο πισω το ενυδρειο, αυτο πρεπει να γινει πολυ διακριτικα και οι προβολεις να εχουν αρκετη αποσταση ωστε το φως να χτυπαει διαχυτο και απαλο και οχι συγκεντρωμενο.
Επισης καταλαβα πώς ακριβως πρεπει να εχουν κλαδευτει τα φυτα ωστε η εικονα τους να ειναι αψογη και να δενουν μεταξυ τους.
Τωρα συμφωνα με τους κανονισμους και αφου εχω στειλει ηδη συμμετοχη σε εναν διαγωνισμο, πρεπει μεχρι τελη Μαιου να φτιαξω ενα νεο aquascape ωστε να εχω το δικαιωμα να συμμετασχω στον IAPLC του Αμανο με αδημοσιευτη φωτο.
Οσο για τις moss, καποτε εδεναν με το τοπιο αλλα τωρα βλεπω κι εγω οτι πρεπει να φυγουν.
Για τον ΑGA απ οτι διαβαζω, υπαρχει το ενδεχομενο να μην γινει φετος μιας και υπαρχει κενο ηγεσιας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 11 queries