Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 24-01-17, 14:06
Το avatar του χρήστη voas
voas Ο χρήστης voas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2015
Μηνύματα: 4.877
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SpirosLo Εμφάνιση μηνυμάτων
σημερα φτιαχνω σωληνες , εχω μια επιστροφη προς το σαμπ φ50. εχω δει καποιους να βαζουν πλαστικη βανα στην ακρη της σωληνασ για να γεμιζει η σωληνα νερο και να μην κανει θορυβο απο το γαργαρο νερο. δεν εννοω τον θορυβο απο πανω , εκει εχει ενα ταυφ και δεν ακουγεται. εχει νοημα να το κανω και εγω η τσαμπα θα παιδευτω ?? το εχει δοκιμασει κανεις ??? εχω δει με δυο σωληνεσ επιστροφης να γινεται και οτι υπερχειληζει παει στην δευτερη σωληνα, αλλα με μια δεν ξερω πως θα λειτουργει...
-------------------------
....και μια αλλη χαζη ερωτηση , ξερει κανεις περιπου αναλογια αλατι νερο ,,,, ωστε να υπολογησω ποσο πρεπει να παρω για το πρωτο γεμισμα και ποσο ακομα spare ?
-------------------------
διαβασα κατι για περιπου 35 γραμμαρια στο λιτρο , στο περιπου παντα , φυσικα θα γινει και μετρηση με διαθλασομετρο αλλα ισχυει ωστε να υπολογησω λιγο τα κιλα που θα αγορασω ?
Σπύρο καλησπερα!
μετά τον σύνδεσμο βάζουμε το Τ για να μπορούμε να ξεμπουκωνουμε το νερό που μπαίνει σε πρώτη φάση στους σωλήνες,έτσι ανοίγοντας και μια τρύπα απο το πάνω μέρος κανουμε αυτόματα και εξαέρωση!
αλάτι να πάρεις μια μεγάλη συσκευασία τροπικ μαριν προ ρεεφ για να σου φτηνότερα η αναλογία αλάτι/κιλο!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01422 seconds with 11 queries