Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 26-01-13, 17:34
Το avatar του χρήστη savvasko
savvasko Ο χρήστης savvasko δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-10-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχας να ξερεις οτι ο μονομαχος θελει επεξεργασμενο νερο για να ζει οπως πρεπει και να τον χαρεις, και οχι νερο βρυσης. Τον θερμοστατη πρεπει να τον εχεις ρυθμισμενο εκει, ετσι ωστε το θερμομετρο να σου δειχνει 27. Υποθετω οτι ο πετσοπας δεν σου εδωσε κανεναν οποτε πας και περνεις εναν. Για την λαμπα πας περνεις εναν χρονοδιακοπτη. Ειναι βασικο να ειναι σταθερη η φωτοπεριοδος. 8 ωρες ειναι καλα. Καθε βδομαδα αλλαγη 30% του νερου. δηλαδη 10 λιτρα, τα οποια θα φερνεις στην θερμοκρασια του ενυδρειου και προσθετωντας αντιχλωριο (βασικο) θα κανεις την αλλαγη. Αυτο ειναι ενας μπουσουλας, μπορει να χρειαστει περισσοτερα λιτρα, το πως θα το διαπιστωσεις θα το δεις με τα τεστ που αναφερω παρακατω.
Ειναι πολλα που πρεπει να διαβασεις. Το φιλτρο σου ειναι αστρωτο και πρεπει να βαλεις αγγελια για μπολι ωστε να στρωθει πριν μπει ο μονομαχος και να μην μπει το ψαρι για να το στρωσει (αν και αυτο μαλλον δεν το αποφευγεις). Για να διαπιστωσεις ποτε εχει στρωθει πρεπει να αγορασεις τα καταλληλα τεστ νερου. Υγρα και οχι στικακια. Ειναι βασικο να βαλεις καποια φυτα επιφανειας οπως πιστια για να υπαρχουν σκιερα μερη για τον μονομαχο. Αυτα...ΓΙΑ ΑΡΧΗ.

Παρε ενα βιντεο απτον δικο μου, και ακομα εκει το νερο ηταν αρκετα διαυγες, πλεον ειναι σαν τσαι (οπως πρεπει) εχει φυγει το εσωτερικο φιλτρο και γινεται επεξεργασια νερου για να μαλακωσει το νερο.
BORKED
αυτο που γραφω το ζελε το ειδες????υποτειθετε το εβαλα για πιο γρηγορο στρωσιμο απο επιφανειας εχω απο το φυτεμενο μου εχω αυτα που εχεις και εσυ και πολυ κερατοφυλλο να βαλω??
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01395 seconds with 11 queries