Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 27-12-13, 16:02
tkalamat Ο χρήστης tkalamat δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2012
Περιοχή: Σπαρτη
Μηνύματα: 671
Προεπιλογή

Το ενυδρείο τρέχει περίπου δύο μήνες. Αφού έβγαλα τα Κ.Αμερικής Convict Cichlid που είχα δυο χρόνια, είπα να κατέβω λίγο νοτιότερα. Τα αγγελόψαρα μου άρεσαν πάντα πολύ αν και ξέρω ότι το ύψος μου δεν είναι αρκετό. Στο μέλλον σκέφτομαι για 350-400L (ελπίζω την άνοιξη), ώστε τα ψαράκια να είναι άνετα και ευτυχισμένα. Τα corydoras ξέρω ότι θέλουν μια μεγάλη ομάδα αλλά δυστυχώς το pet shop είχε μόνο τρία. Σκέφτομαι να πάρω 5-6 ακόμα όταν θα βρω. Στην επαρχία δεν τα βρίσκουμε τόσο εύκολα όπως εσείς. Οι πέτρες έχουν δοκιμαστεί και δεν είναι ασβεστολιθικές. Διάβασμα έχω ρίξει αρκετό και συνεχίζω να διαβάζω. Το ενυδρείο έστρωσε με μπόλι από το 120L που τρέχει ένα χρόνο περίπου με 4 χρυσόψαρα. Μεγαλώνουν όμως και αυτά και σκέφτομαι να τα μεταφέρω στο 220L και να φτιάξω μεγαλύτερο για τα αγγελόψαρα, περίπου 1.30*55*60. Με δεκάρι τζάμι και κόντες πάνω-κάτω.Καλό δεν είναι; Τεστ κάνω με στικάκια. Θέλω να πάρω υγρά αλλά ας όψεται η κρίση. Στην αρχή μπήκαν τέσσερα αγγελόψαρα και μετά από ενάμισι μήνα περίπου πήρα τα άλλα τρία μαζί με τα corydoras. Ξέρω ότι τα corydoras θέλουν πιο στρωμένο βυθό, φοβούμενος όμως ότι δεν θα τα ξαναβρώ, αποφάσισα να το διακινδυνεύσω. Το video με τα corydoras στο τζάμι, είναι το βράδυ που μπήκαν στο ενυδρείο γι αυτό είναι και αγχωμένα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01360 seconds with 11 queries