Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 24-06-10, 15:04
AngelB Ο χρήστης AngelB δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2010
Περιοχή: ATHENS - ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή ...Καινουργιος αισιοδοξος θαλασσινος!!!

Ειμαι καινουργιος στο χωρο και οπως καταλαβαινετε εχω πολλες αποριες και ειμαι λιγακι μπερδεμενος!!!Σκεφτομαι να ξεκινησω και εγω να ασχολουμαι με τον χωρο των ενυδρειων και συγκεκριμενα με το θαλασσινο νερο γιατι ειμαι λατρης της θαλασσας και των ψαριων αυτου του ειδους!!
Καταρχην θελω να πω οτι εχω περιπου 2 εβδομαδες που διαβαζω τα θεματα του φορουμ ασταματητα και οτι με εχουν βοηθησει να κατανοησω πολλα πραγματα και για τα ενυδρεια γενικοτερα αλλα και για το οτι τα ψαρια χρειαζονται τεραστια φροντιδα, προσοχη και αφοσιωση που ισως να μην μπορουσα να καταλαβω πριν (...π.χ. ποσα ψαρια μπορω να βαλω μεσα σε ενα ενυδρειο και σε τι νερο μπορουν αυτα να ζησουν)!
Τωρα ξεκινωντας σκεφτομαι να αγορασω ενα ενυδρειο στα 180λ αλλα γνωριζοντας οτι για να φτιαξω ενα αξιοπρεπες περιβαλλον για θαλασσινα ψαρια χρειαζονται αρκετα χρηματα και πολλα αλλα που χρειαζονται την εμπειριας σας..
Ποια ειναι τα απαραιτητα πραγματα (εχω καταλαβει πανω κατω τα βασικα που χρειαζομαι) για να στησω ενα ενυδρειο reef και σε τι τιμες θα τα βρω περιπου για τα λιτρα που θελω???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01420 seconds with 11 queries