Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 07-10-15, 15:36
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fotis478 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα παιδια καλησπερα και απο μενα

μετα απο καποια χρονια θελω επιστρεψω στο χομπυ του ενυδρειου και σκεφτομαι να στησω ενα περιπου 450 λιτρων. η εμπειρια μου ειναι καποια χρονια σε 54 λιτρα. καλως ηρθες παλι πισω

επισης διαβαζω για εξωτερικα φιλτρα, sump εξωτερικο, sump εσωτερικο. δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα διαλεξω θελει καλο ψαξιμο απο την πλευρα σου, ολα εχουν τα καλα και τα κακα τους

ουτε για την συνθεση των ψαριων εχω αποφασισει. παντα ομως ειχα μια προτιμιση σε ταγκανικα και οσκαρ αν πας προς τανγκανικα μερια θα κανεις φοβερα πραγματα

-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Timekeeper Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα μεγαλύτερο ενυδρείο σε λίτρα σε σχέση με ένα μικρότερο μόνο ώφελος πιστεύω έχει παρά πρόβλημα.περισότερες επιλογές κατοίκων καλύτερες συνθήκες και πιο σταθερές για τα ψάρια κτλ.τα μόνα προβλήματα που μπορώ να σκεφτώ είναι θέμα χώρου γιατί εδώ μιλάμε για 450 λίτρα το οποίο φαντάζομαι το έχεις λύσει,πιο χρονοβόρες αλλαγές και μεγαλύτερο κόστος στησίματος αν αναλογιστείς μεγαλο εξωτερικό. Φίλτρο εαν τελικα δεν πας σε σαμπ θερμοστάτες υπόστρωμα βιολογικά υλικα σε σχέση όλα αυτά με τα 54 λίτρα που ειχες.βέβαια σε όλα τα παραπάνω μπορείς να βρεις οικονομικές λύσεις. Φιλικά Γιώργος.
+1 σε αυτα που ειπε ο Γιωργος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stanisalus18 : 07-10-15 στις 15:36 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01420 seconds with 11 queries