Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #185  
Παλιά 05-05-14, 19:52
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα η λαμπα παιζει να ειναι χρονια στο ενυδρειο, αφου το πηρα απο ιδιωτη...
Τωρα για το ποσα watt χρειαζονται τα φυτα που εχω πως μπορω να το μαθω;
Παντως ολα ειναι ευκολα φυτα μπορει να μην χρειαζεται να αλλαξω λαμπα...
Σου έχω δώσει ήδη (πιο πάνω) το link...
http://www.tropica.com/en/home.aspx
βρίσκεις τα φυτά σου... και κάτω αριστερά γράφει πληροφορίες για το είδος...
Πχ. εδώ για το Anubias barteri var. nana
http://www.tropica.com/en/plants/pla....aspx?pid=101H
Origin: Cultivar
Type: Rhizomes
Growth: Slow
Height: 3 cm - 5 cm
Width: 5 cm - 10 cm
Light demands: 0.25 Watt per liter
CO2 demands: 3-5 mg per liter

Ψάξε λίγο το site... θα βρεις πολύ πληροφορία γενικότερα για την φροντίδα και τις απαιτήσεις των φυτών.-
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εψαξα λιγο γι'αυτες τις λαμπες και δε μ'αρεσει που βγαζει αυτο το μωβ-ροζ χρωμα. Πρεπει οπωσδηποτε να βαλω αυτη τη λαμπα;
Σημασία έχει τι προσφέρει στα φυτά... όχι ΑΝ εσένα... σου αρέσει.-
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτησω και κατι αλλο... Πεφτει πολυ διαβασμα και ολο αποριες μου δημιουργουνται βλεπετε χεχε....
Πιθανότατα όμως... οι απανβτήσεις στις απορίες σου... έχουν χιλιοαπαντηθεί. ΔΕΝ πιστεύω να θεωρείς ότι είσαι ο μόνος;
Λοιπον ισχυει οτι πρεπει 1 φορα τη βδομαδα να μην τα ταιζω καθολου τα τιγρακια; Επισης ισχυει οτι πρεπει να μην τα ταιζω στην επιφανεια; Ευχαριστω
Διάβασες και το πως γίνεται... να τα τα'ι'ζεις (αν όχι από την επιφάνεια); ΔΕΝ έχω καταλάβει.
ΔΕΝ ισχύει... τίποτα από τα δύο... όπως εσύ τρως κάθε μέρα... έτσι τά'ι'ζε και τα ψάρια... μικρή ποσότητα (σε 1-2 λεπτά να έχει φαγωθεί... να ΜΗΝ γίνονται "τούμπανο" οι κοιλιές τους και 3-5 φορές την μέρα... διαφορετικές τροφές.
Το από που τρώνε τα ψάρια (βυθό, μέση, επιφάνεια)... φαίνεται από το πως είναι "τοποθετημένο" το στόμα τους (σχήμα).
Τα δικά σου τρώνε από το μέσον κυρίως... αλλά ΔΕΝ θα διστάσουν να φάνε και από την επιφάνεια... όπως και από τον βυθό.-

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Diskus fan : 05-05-14 στις 19:52 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01960 seconds with 11 queries