Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #107  
Παλιά 23-01-18, 14:46
st@vros Ο χρήστης st@vros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-11-2012
Περιοχή: Κορυδαλλός (απ'έξω προς το παρόν)
Μηνύματα: 390
Προεπιλογή

Δεν πήγαινε άλλο με την άλγη,αγανάκτησα.Ο λόγος της τόσο μεγάλης ανάπτυξης της βαραίνει εμένα αφού αφενός επέλεξα την αναπλήρωση του νερού με θαλασσινό + νερό Α.Ο για να φτάσει στην επιθυμητή αλατότητα και αφετέρου επειδή αμέλησα να κάνω μέτρηση στο νερό της Α.Ο . Κάτι που μόλις έκανα με οδήγησε σε άμεση αντικατάσταση προ φίλτρων και μεμβράνης . Πλέον οι αλλαγές γίνονται όπως θα έπρεπε εξαρχής με αλάτι Tropic Marin PRO REEF η άλγη όπως έχω πει πιο πάνω δεν αναπτύσσεται αλλά μειώνεται με πολύ αργό ρυθμό.Επιλογή μονόδρομος,να βγάλω τον βράχο αφήνοντας ένα μεγάλο κομμάτι το οποίο δεν είχε σχεδόν καθόλου άλγη (!!!) μπας και ζωντανέψουν τα υπόλοιπα πιο γρήγορα . Αφού λοιπόν τα καθάρισα και είναι μια χαρά είναι μια καλή ευκαιρία να κάνω και ένα aquascape όσο καλύτερο μπορώ με τα κομμάτια που έχω.Πήγα σε Praktiker και Leroy αλλά Durostick D11 δεν βρήκα,τελευταία λύση το χρωματοπωλείο της γειτονιάς ο οποίος δεν είχε επίσης αλλά μου πρότεινε τα εξής με σειρά τιμής...
1) DUROSTICK DUROFAST τα 3 κιλά στα 3,90€
2) DUROSTICK ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΣΙΛΙΚΟΝΗ στα 5,5€
3) DEN BRAVEN CLEARFIX στα 8,80€
Ερώτηση που ζητά την όσο πιο άμεση απάντηση για να τελειώνω,ποιο από τα 3 να επιλέξω?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01497 seconds with 11 queries