Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 06-07-12, 17:32
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το χειροτερο ειναι που βλεπω σε καποια θεματα που καποιοι εχουν προβλημα βιολογιας και εχουν ψαρια μεσα και αφου δεν εχουν προσβαση σε μπολι, τους "απαγορευεται" εμμέσως πλην σαφώς να χρησιμοποιησουν βακτηρια εμποριου, παραληλλα με τους αλλους τροπους αντιμετωπισης που προτεινονται.

Κανεις δε μπορει να απαγορεψει σε κανεναν τιποτα, αλλα εαν ρωτισουν τη γνωμη μου φυσικα και θα πω οχι, γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει καμια απολυτως διαφορα αναμεσα σε στρωσιμο με ψαρια και στο στρωσιμο με ψαρια + placebo, στη συγκεκριμενη μαλιστα φαση το placebo θα λειτουργησει αρνητικα και ο αλλος θα νομιζει οτι εχει βακτηρια που του στρωνουν το ενυδρειο, ενω αν κατανοησει πως το μονο που εχει ειναι το νερο, το αστρωτο φιλτρο του και τα ψαρια του σιγουρα θα φερθει με πολυ μεγαλυτερη προσοχη.

Και παλι λεω πως ειμαι ανοιχτος σε καθε τι καινουργιο, φτανει να με πεισει καποιος δειχνοντας μου εμπρακτα αποτελεσματα τα οποια θα ειναι η καταναλωση αμμωνιας απο οποιαδηποτε μπουκαλοβακτηρια. Αν το δω γιατι να μη μιλησω θετικα για ενα τετοιο προιον, και γιατι να μην το συστησω στους παντες?
Ολοι οσοι αγαπαμε τα ψαρια -νομιζω- θελουμε το καλο ολων των ψαριων, οχι μονο των δικων μας.
Οσον αφορα τα μπουκαλακια που δοκιμασα, δε χρειαζεται να ειναι καποιος ο μεγαλυτερος σκεπτικιστης της ιστοριας για να καταληξει στο ασφαλεστατο συμπερασμα οτι συμβαλουν στο ξεματιασμα και στο καλο φενγκ σουι του ενυδρειου, αλλα αν καποιος βγαλει ενα υγρο (οκ το πιθανοτερο θα ειναι να ειναι κατεψυγμενο κι οχι υγρο) το οποιο θα λειτουργει κανονικα διασπωντας την αμμωνια γιατι να ειμαι αρνητικος?
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως γινετε να σας πειθουν οι εταιριες χωρις να παρουσιαζουν εμπρακτα αποτελεσματα αυτα τα προιοντα τους, και γιατι πρεπει να δω με καλο ματι κατι το οποιο δε λειτουργει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02353 seconds with 11 queries