Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 05-02-16, 20:49
xaris86 Ο χρήστης xaris86 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2016
Περιοχή: peristeri
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω συμφωνω οτι μπορει ο οποιοσδηποτε, να εχει ενυδρειο στο σπιτι του και χωρις να μαθει τιποτα.
Απλα το αναλαμβανει επαγγελματιας και ο ιδιοκτητης δεν βλεπει το ενυδρειο σαν χομπι αλλα σαν διακοσμητικο.

Απλα θα πληρωνει πολλα.
Πολυυυυυυυυυυυυυυυυ περισσοτερα απο οτι αν μαθαινε. (και πριν το στησιμο και μετα. Ιδιως πριν, για τα βασικα τουλαχιστον).

Μια αρχη για συζητηση, ειναι το ποσό που θα πληρωσει καποιος για δισκους.
Άλλα πληρωνει ο γνώστης περι δισκων κι άλλα ο "πελατης". Μιλαμε παντα για την ιδια ποιοτητα ψαριου. (αυτο ισχυει για ολα τα ψαρια, απλα επειδη οι δισκοι ειναι πιο ακριβα ψαρια απο τα κοινα, η χασουρα ειναι ακομα μεγαλυτερη)
(Αναρωτιεμαι τι προσφορα θα εκανε και τι θα ελεγε γενικα, αν ηταν μπροστα ο diskus fun - τον οποιο θα να αναγνωριζε σιγουρα )

Επισης η αναπληρωση των δισκων που θα πεθαινουν -απο την επαγγελματικη (?) μεν, σποραδικη δε, επιτηρηση- κοστιζει. Και φυσικα οσο πιο μικρο το ενυδρειο τοσο πιο δυσκολη και επιρρεπης σε "ατυχηματα" η διατηρηση τους.

Οπως και να εχει, το δισκαδικο ειναι το πιο ακριβο ενυδρειο σε στησιμο και συντηρηση. Π.χ να παρουμε το ρευμα που καταναλωνεται για τις θερμοκρασιες που θελουν αυτα τα ψαρια?
Αν δεν υπαρχουν γνωσεις και ειναι και η συντηρηση του σε ξενα χερια ......
https://www.youtube.com/watch?v=0iFeP8zlmFU


.
Απολυτα σαφης. Εχω παρει την αποφαση μου. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01965 seconds with 11 queries