Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 10-07-13, 13:20
arion-p Ο χρήστης arion-p δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2013
Περιοχή: Κερατσίνι
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Πρώτα από όλα ηθελα να ξέρω αν κάνω κάποιο λάθος με αποτέλεσμα να μην στρώσει ποτέ το ενυδρείο. Αν είναι μόνο θέμα χρόνου μπορώ να περιμένω.

Γενικά προτιμώ σαν ιδέα την αμμωνία από την τροφή γιατί η τροφή θα αφήσει και ένα σωρό άλλα υπολοίματα στο βυθό.

Δεν σχεδίαζα να πέσει το στρώσιμο πάνω στις διακοπές αλλά ας είναι καλά τα Ελληνικά e-shop με την περιβόητη συνέπειά τους . Παρόλα αυτά, με την τρέχουσα κατάσταση πίστευα ότι θα μπορούσα να αφήσω κάποιον να "ταίζει" τα βακτήρια συντηρητικά και χωρίς μετρήσεις όσο λείπω (εφόσον βέβαια μέχρι τότε εμφανιστούν τα νιτρώδη) ώστε να συνεχίσω το στρώσιμο μόλις γυρίσω.

Ούτως η άλλως δεν πρόκειται να βάλω κατευθείαν ψάρι μέσα, θέλω πρώτα να βάλω μερικά φυτά (χαμηλών απαιτήσεων) όποτε και σε αυτό το διάστημα θα πρέπει να συνεχίσω να ταίζω τη βιολογία (ή έχω καταλάβει κάτι λάθος; )

Επιπλέον, παρόλο που έχω διαβάσει ότι δεν αποτελεί πρόβλημα, με ανησυχεί αυτό το χνούδι που έχει γεμίσει η ρίζα. Θα ανεβάσω μερικές φωτό να μου πειτε κι εσείς τη γνώμη σας (αν πράγματι είναι αυτό που νομίζω)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01444 seconds with 11 queries