Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 04-04-03, 00:33
Το avatar του χρήστη annivas2000
annivas2000 Ο χρήστης annivas2000 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Μηνύματα: 621
Προεπιλογή

Παυλε κατ’αρχη να σου πω ότι πολύ μ’αρεσει η κατασκευη αν και μου θυμιζει λεβητοστασιο , θα ηθελα μερικες διευκρινησεις ………..

1) με 2500 lt/h και στην εξοδο λογικα θα εχεις μεγαλο turbulence …εχεις φιαξει κατι ιδιαιτερο στο spraybar (πχ μεγαλο μηκος) για σπασιμο της ροης???
Τελικα η Quiet είναι τοσο αθορυβη οσο εχω διαβασει (υποθετω τη δουλευεις στα 110V – αμερικανικη)

2) Τη ροη μεσα από το βιολογικο φιλτρο την εχεις υπολογισει ποση είναι?? Όπως το βλεπω (εκτος αν εχεις πειραξει τις βανες μετα το διαχωρισμο της γραμμης) πρεπει να εχει πολύ χαμηλη ροη και μου φαινεται ότι και για τετοιο μεγεθος υπολειτουργει (μηπως επειδη μιλαμε και για φυτεμενο ενυδρειο φτανει ένας μικροτερου ογκου καδος ή εξυπηρετει απλως για τη διαχυση του CO2 – οποτε μηπως θα βολευε η εισοδος του CO2 να είναι πριν πχ τα μηχανικα φιλτρα??)

3) Επειδη μιλας για αυτοματη αλλαγη νερου …στην εισοδο πριν την ηλεκτροβαννα εχεις άλλο tank και προετοιμαζεις νερο ή είναι συνδεδεμενη η εισοδος κατ’ευθειαν στο δικτυο νερου??

4) Με τοσα βαννακια και εξαρτηματα κάθε ποτε βλεπεις ότι χρειαζονται καθαρισμο οι σωληνες (λογω πτωσης ροης)??

5) Ποσο ογκο μαζι με φιαλες CO2, δοσομετρικες κλπ σου εχει καταλαβει το συστημα…….
__________________
50 € το χρονο - ειναι οδηγια απο ΔΝΤ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01416 seconds with 11 queries