Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 24-12-07, 17:09
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή tanganyika σε 70 λιτρα....

Θέλω να βαλω σε ενα 70 λίτρων ενυδρείο ψάρια απο την λίμνη tanganyika. Διάβασα το αρθρο του Ζ Χ και ειμαι μεταξύ της Neolamprologus Multifasciatus και της Neolamprologus similis...
Επειδή όμως γενικά απο tanganyika τωρα θα ασχοληθώ πρώτη φορά μπορεί να μου πει καποιος εμπειρος λίγα λόγια για αυτά τα 2 ειδη ? Υπάρχουν διαφορές στις συνηθειες τους? Και πόσες μπορώ να βάλω στο 70αρι... Ισχυει ο γενκος κανονας 1 αρσενικό με 2-3 θηλυκα ή μπαινουν πχ ζευγαρια ?
Τέλος και κυριότερο τι διαθεσιμότητα υπάρχει στην Ελλάδα από αυτα τα 2 ειδη ...υπάρχουν?....γιατι στα Χανιά δεν βλέπω φως! Εκανα πρόσφατα ενα malawi και το μονο που βρήκα με τα χιλια ζορια ηταν labidos yellow. Τίποτα αλλο... Επειδή δεν ξέρω την αγορά της Αθήνας (από οτι βλέπω πρεπει να τη μαθω....) ειναι συνήθως διαθεσιμα και τα 2 ειδη ?
Ευχαριστώ και συγγνωμη αν σας κουρασα...

ΥΓ.. και κατι αλλο...υπάρχει καποιο αλλο ψάρι που θα μπορουσε να μπει μαζι με τις κιχλίδες που να χρησιμοποιει το ανωτερο τμημα του ενυδρειου? Γιατί από οτι καταλαβα αυτά μενουν "αυστηρα" μονο χαμηλα....
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01367 seconds with 11 queries