Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 09-01-19, 20:36
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Ευχαριστω για τα καλα λογια παιδια. Καλη χρονια να εχουμε ολοι

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SweepingFish Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτησω, ποσο πιστευεις θα κοστισει αυτη η κατασκευη με τ5 η λεντ των 200 watt; Λες να ξεπερασει τι κατοσταρι;

Το ενυδρειο έχει διαστάσεις 100*40*50
Συγνωμη που απαντω λιγο αργα. Για γλυκου νερου το θελεις το φωτιστικο αυτο ή για θαλασσινο?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alexzou Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχει τρόπος να βαφτουν τα προφίλ αλουμινίου κ αν ναι με τι;
Φανταζομαι οτι γινεται με ηλεκτροστατικη βαφη. Παντως με παραγγελια απο το συγκεκριμενο μαγαζι, εχεις επιλογη σε χρωματα. Για περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να κοιταξεις στο link που εχω παραθεσει επανω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμενα η μονη απορια ειναι γιατι δεν συνδυασες μαζι με τα λευκα και κοκκινο / μπλε λεντ. Κανει μεγαλη διαφορα σε αυτο που βλέπεις στο φυτεμενο απο αποψη χρωματων.
Στεφανε, η αρχικη μου σκεψη ηταν να το φτιαξω σε συνδιασμο με RGB ταινια, σε δοκιμες ομως που εκανα πριν καιρο με τις συγκεκριμενες ταινιες δεν εβγαζαν καποιο χρωμα, το πολυ δυνατο λευκο φως τους εκανε τις RGB ταινιες να ειναι ψοφιες σε αποδοση Ισως θα επρεπε να πειραματιστω περισσοτερο αλλα δεν το εκανα. Μιας και αρχικα ηθελα να φτιαξω ενα αλλο φωτιστικο και οχι το συγκεκριμενο.

Σας επισυναπτω τις αποδοσεις του συγκεκριμενου φωτιστικου σε W συνολικα και ανα καναλι.

Φανταζομαι οτι εχω μειον 10-30% σε αποδοση στα νουμερα αυτα λογω του καλυμματος οπως ειπε πιο πανω ο φιλος theofilos και λογω της αποστασης απο την επιφανεια του νερου γυρω στα 10 εκατοστα.



Το φωτιστικο το δουλεψα για καμια βδομαδα δοκιμαστικα μονο του με τον TC420 δεν ειδα καποιο προβλημα καπου.



Περισσοτερες πληροφοριες θα εχω για οποιον θελει οταν θα καταφερω να βαλω μπρος το ενυδρειο
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20181223_195634.jpg
Εμφανίσεις:  1395
Μέγεθος:  43,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  teliko time ston TC420.jpg
Εμφανίσεις:  1415
Μέγεθος:  36,4 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01746 seconds with 12 queries