Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 05-04-19, 21:07
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή Απωθητικό Γάτας

Χαιρετω τα πληθη!

Οπως φαινεται και απο τον τιτλο, ψαχνω για καποιο φυσικο και μη βλαβερο απωθητικο για τις αδεσποτες γατες της γειτονιας. Εχω διαβασει μερικους τροπους, αλλα ανοιξα το θεμα μηπως εχει καποιος καμια καλη προταση, γιατι ειναι λιγο συνθετο το θεμα.

Και μπαινω σε λεπτομερειες: το σπιτι ειναι κατα καποιο τροπο ισογειο και εχει μια μικρη αυλη/μπαλκονι. Ο γειτονας στην κολλητη αυλη ταϊζει τις γατες, οποτε ερχονται ετσι κι αλλιως. Καλα κανει, γιατι τις θελουμε στη γειτονια. Αλλωστε, μας γνωριζουν οι περισσοτερες και οποτε αφηνουμε την μπαλκονοπορτα ανοιχτη, βαζουν και κανενα πατουσι στο σπιτι

Στην ουσια δεν θελω να τις διωξω, αλλα τις απομακρυνω απο παραθυρα / παντζουρια, γιατι ερχονται και "ψεκαζουν" και οπως καταλαβαινετε, ειμαστε ολη μερα με τις χλωρινες για τη μυρωδια.

Το θεμα, ομως, δεν ειναι τοσο απλο, γιατι εχω και εγω ενα γατο (γαταρο για την ακριβεια ), που δεν του πολυαρεσουν ολα αυτα. Ο συγκεκριμενος γατος, δεν βγαινει ποτε εξω απο το σπιτι, ειναι εντελως οικοσιτος και στειρωμενος. Αψιμαχιες υπαρχουν πολλες, οπως ειναι φυσικο, αλλα μεταξυ τους υπαρχει μια τζαμαρια.

Δηλαδη, στοχος μου ειναι να απομακρυνω τις γατες τις γειτονιας απο τα παραθυρα, αλλα και να μην ενοχλω το γατο που εχω μεσα στο σπιτι. Δεν ξερω αν συνδυαζονται αυτα τα δυο, αλλα οποιαδηποτε γνωμη που θα μπορουσε να βοηθησει, θα ηταν ευπροσδεκτη.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01447 seconds with 11 queries