Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 14-04-11, 13:21
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimpep Εμφάνιση μηνυμάτων
Πέρα απο την αντλία που ανέφερα θα χρειαστώ τίποτα άλλο(φίλτρο κλπ)?
Kατά πάσαν πιθανότητα θα χρειαστείς λάμπα υπεριώδους ακτινοβολίας αν ζητάς διαύγεια νερού χωρίς αιωρούμενη άλγη. Τα φυτά μπορούν να περιορίσουν κατά ένα πολύ μεγάλο βαθμό το πρόβλημα αυτό, αλλά για να το πράξουν, πρέπει πρώτα να απλώσουν αρκετά ώστε να καλύψουν ένα μεγάλο μέρος της επιφάνειας.
Φίλτρο, σαν ιδιαιτέρως σημαντικός εξοπλισμός. Μπορείς να φτιάξεις ένα από μόνος σου, να αγοράσεις ένα πιεστικό ή να αγοράσεις ένα ανοικτού τύπου.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimpep Εμφάνιση μηνυμάτων
1.Σε περίπτωση που θέλω για κάποιο λόγο να την αδειάσω τι κάνω?Καλαμάκι και ρούφηγμα?
Απλά χρησιμοποιείς την αντλία που θα έχεις, χωρίς να λερώσεις καν τα χείλι σου από το ρούφιγμα και την προσπάθεια...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimpep Εμφάνιση μηνυμάτων
2.Σε περίπτωση βροχής??Θα κυνηγάω τα ψάρια στον κήπο σε πιθανή υπερχείλιση?
Ακόμα και σε πολύ μεγάλες δεξαμένες πρέπει να υπάρχει πρόνοια ασφαλούς υπερχείλισης. Διαφορετικά όντως, ναι, θα τρέχεις τα ψάρια σου στην αυλή σε μια πολύ παρατραβιγμένη περίπτωση.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimpep Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ.Στην περίπτωση χρήσης liner, για πόσων λίτρων λίμνη περίπου φτάνει?
5Χ4 μέτρα μπορείς να φτιάξεις μια δεξαμενούλα κάπου στα 2000 λίτρα. Από τη στιγμή όμως που ο πωλητής δεν σου δίνει πληροφορίες για το υλικό κατασκευής και αντοχές, ....απλά δεν! Πολύ πιθανόν να τρέχεις να βουλώνεις τρύπες κάθε λίγο καιρό.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimpep Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ2.Ελπίζω να μη φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις μου αλλα είμαι τελείως newbie σε τέτοια θέματα
Μια χαρά πας....ακόμα δεν θύμωσα...
Για ότι άλλο θες, εδώ είμαστε!
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01670 seconds with 11 queries