Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 01-04-09, 21:17
Το avatar του χρήστη theodor72
theodor72 Ο χρήστης theodor72 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.106
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από theodor72 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε εμένα όπως είπα και πιο πάνω, χωρίς καμιά αλλαγή στην κυκλοφορία, την ανατάραξη και χωρίς αύξηση του CO2 , μόνο με το σβύσιμο των λαμπών για τρεις μέρες δεν έμεινε ίχνος φίλμ και δεν ξαναεμφανίστηκε εδώ και 10 ημέρες. Δεν λέω ότι είναι η σωστή αντιμετώπιση απλά δούλεψε ...

Με τις αλλαγές νερού και την ανατάραξη δεν είχα θεαματικά αποτελέσματα, ίσως και να βιάστηκα λίγο.

Πάντως είμαι σίγουρος ότι η μέθοδος που λέει Raven είναι πιο σωστή και ελπίζω να μην χρειαστεί να την δοκιμάσω στο μέλλον
Όπως ανάφερα και παραπάνω δεν έκανα τίποτα από όσα λέει ο φίλος Raven εκτός από μία λίγο μεγαλύτερη αλλαγή νερού (+10 %). Όσο αφορά τα φωσφορικά που από λάθος είχα εκτινάξει στα ύψη, για μια περίπου εβδομάδα πριν δοκιμάσω να σβήσω τα φώτα τα είχα ρίξει σε μηδενικές τιμές, χωρίς όμως να δω κανένα απότέλεσμα στη μείωση του πράσινου φιλμ. Μετά για δύο μέρες δοκίμασα ανατάραξη της επιφάνειας και το φιλμ μειώθηκε λίγο και μετά επανήλθε.

Αυτά τα λέω από την εμπειρία μου και μόνο. Η άποψη σας είναι σίγουρα πιο λογική και ίσως και πιο σωστή, καθώς είστε πολύ πιο "ψαγμένοι" από εμένα. Πάντως στην περίπτωση μου δεν μπορώ να αποδώσω κάπου αλλού την εξαφάνιση του πράσινου φιλμ...
__________________
The more I see, the less I know.
-------------------------------
Φάκα addidas μου πιασε την φτέρνα
μπερδεύω το τζουκ μποξ με τη λατέρνα.
πάνω απ του τάφου μου το κυπαρίσσι
μαύρη χελώνα με έχει κατουρήσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01755 seconds with 11 queries