Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #56  
Παλιά 30-05-16, 14:19
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Σπύρο, όταν λες το booster σκοτώνει τι εννοείς; Ότι κάνει τρομερή δουλειά; Τα ψάρια τα βλέπω μια χαρά ρε συ, μόνο τους L204 πρέπει να κάνω έρευνα με φακό στις τρύπες από τα ξύλα για να τα δω αλλά με τα συγκεκριμένα.ψαρια είναι φυσιολογικό κατι τέτοιο. Ταλαιπωρία εγώ εννοώ να έχω το βαρέλι στο μπάνιο (που χωράει τσίμα.τσιμα δύο ανθρώπους όρθιους) με τις ωρες. Έβαλα βαρέλι στο μπανιο; Θα κάνω την ανάγκη μου στο πάρκο για τις επόμενες 12 ώρες. Αλλού βρύση δεν έχω εκτός απ' την κουζίνα. Έβαλα βαρέλι στην κουζίνα;..... Πόσο κοστίζει ένα διαζύγιο;

Τάκη και Γιάννη παρακάτω έχω φωτογραφία το ένα από τα δύο φίλτρα που βάζω στο 65λίτρο ενυδρείο. Είναι ταπερ από τα LIDL (....τώρα αυτό καλό είναι;....μηπως φταίει αυτό που δε πεφτει παρακάτω το ph; ). Την αντλία την έχω όπως βλέπετε στον πάτο με το στόμιό να βγαίνει έξω με τη βοήθεια ενός κομματιού από λαστιχο. Μπορώ άνετα να βάλω περισσότερη τύρφη στο δίχτυ (το οποίο βλέπετε σε άλλη φωτογραφία) αν αφαιρέσω τη σχάρα που έχω βάλει ώστε να μένει η αντλία μόνη της στον πάτο και πάνω από τη σχάρα να είναι η καλτσα με την τύρφη. Ο χώρος που μένει για την τύρφη δηλαδή είναι ουσιαστικά το 1/3 του κάδου. Αν βγει η σχάρα, η καλτσα μπορεί να ακουμπήσει πάνω στην αντλία και να πέσει και γύρω από αυτή. Εξοικονόμηση χώρου με λιγα λογια, οπότε χωράει περισσότερη. Από την άλλη σκέφτηκα και το εξής. Η αντλία τραβάει νερό από στόμιο. Μπορώ να βγάλω την αντλία έξω από τον κάδο και να βάλω το λάστιχο που προσαρμωσα στο στόμιό της, μέσα στον κάδο. Να ρουφάει δηλαδή νερό μέσα από τον κάδο και να το βγάζει στο βαρέλι. Εξοικονόμηση περισσότερου χώρου...... Το αλλο φιλτρο που βάζω στο 35λιτρο δε σας το βάζω φωτογραφία....ντρέπομαι! Χαχαχαχαχαχαχα.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC_0002.jpg
Εμφανίσεις:  264
Μέγεθος:  28,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC_0004.jpg
Εμφανίσεις:  264
Μέγεθος:  48,7 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01574 seconds with 12 queries