Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 20-02-16, 15:06
fotisamor Ο χρήστης fotisamor δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-02-2016
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 231
Προεπιλογή

Ένα τελευταίο στόρυ , έτσι για την καλύτερη γνωριμία...

Τα χρυσόψαρα τα πήραμε με τον γιο μου , ο οποίος ήταν τότε 3 , τώρα 4 .
Ο πρώτος υπάλληλος του πετσοπά , ήταν τελείως άσχετος μιας και δεν με ενημέρωσε οτι χρειάζεται φίλτρο .
Σε ένα ενυδρείο 20λτ είχα 3 χρυσόψαρα χωρίς φίλτρο . Ψάχνοντας , πήγα και αγόρασα φίλτρο , αντιχλώριο , βακτήρια κτλ .

Τα χρυσόψαρα όμως μεγάλωναν και έτσι άλλαξα δύο φορές το ενυδρείο πηγαίνοντας σε μεγαλύτερο .

Προφανώς συμβουλευόμουν μία κοπελίτσα που έχει σαφώς περισσότερες γνώσεις απο τον άλλο τον κάγκουρα και αρκετό ψάξιμο στο ίντερνετ .

Πριν φτάσουμε στο σήμερα , είχα αγοράσει ένα ψεύτικο διακοσμητικό λουλουδάκι , το οποίο το αντικατέστησα με αληθινό . Επιπλέον πήρα και τον ανεμιστήρα για αισθητικούς λόγους και λόγους εφέ !!!!! Μου αρέσουν οι μπουρμπουλήθρες και άρχισαν να παίζουν με αυτές και τα ψάρια .

Και πριν τρεις μέρες αγόρασα και τον plecostomus , γνωρίζοντας πως τα χρυσόψαρα είναι ψάρια κρύου νερού και το άλλο ζεστού . Ρώτησα όμως την φίλη αν τα χρυσόψαρα θα έχουν πρόβλημα με την αλλαγή θερμοκρασίας και μου είπε όχι .

Ο χώρος που εργάζομαι είναι γραφείο και χειμώνα - καλοκαίρι διατηρείται σταθερή σχεδόν θερμοκρασία περιβάλλοντος .

Αν προτείνετε την επιστροφή του ψαριού , έτσι θα πράξω . Αν όμως υπάρχει άλλη λύση ...... μιας και δεν πολυγουστάρω την επιστροφή , είμαι όλος αυτιά ..

Sorry αν σας έπρηξα



Να και μία άλλη φωτογραφία , για να δείτε την διαφορά μεγέθους ( στο περίπου ) των ψαριών .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01666 seconds with 11 queries