Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-06-21, 10:17
ak3524 Ο χρήστης ak3524 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-05-2021
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή Προτασεις για ψαρια.

Καλησπερα σε ολους εχω ενα ενυδρειο 30 λιτρων περιπου καθαρα κοντα στα 25. Το ενυδρειο το στρωνω εδω και 2 μηνες περιπου ειχα θεματα με το παλιο φιλτρο που ειχα και αλλαξα σε ενα αλλο οπου μπορουσα να προσθεσω βιολογικο υλικο και το εστρωσα με φαρμακευτικη αμμωνια εβαζα καθημερινα για 2 εβδομαδες περιπου μια ποσοτητα. Πλεον η αμμωνια μηδενιζεται σε λιγοτερο απο 24ωρες νιτρωδη εχω μηδεν και νιτρικά 25 εχω κανει και μια μεγαλη αλαγη νερου ~80% και αυριο θα μετρησω παλι αμμωνια νιτρωδη και νιτρικα. Ph περιπου 8 και KH 11. Απο φυτα εχω μια ανουμπια πετιτ , σεσιφλορα και υγροφιλια σιαμενσις 53β , δεν εχω διοξειδιο. Θελω να ρωτησω τους πιο εμπειρους να μου πουν τι ψαρακια να βαλω. Σκεφτομουν 2-3 γκαπυ αρσενικα ή καποιο μονομαχο αλλα θα ηθελα να μου πειτε και αλλες προτασεις εαν υπαρχουν στα λιτρα μου. επισης σκεφτομουν μετα απο 2-3 μηνες να προσθεσω και καποιες γαριδες ή σαιλγκαρια μπορω να το κάνω ή παει πολύ. Επισης να πω οτι εχω διαβασει το θεμα με τις προτασεις για τα ψαρια εδω στο φορουμ αλλα ειναι για 60λιτρο ενυδρειο και δεν νομιζω οτι μπορω να βασιστω σε αυτο εφοσον τα λιτρα μου ειναι 25.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01387 seconds with 11 queries