Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 19-12-15, 12:43
Fighter Ο χρήστης Fighter δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Περιοχή: Πειραιας/Κορυδαλλος
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή

Απάντησα εδώ για να μην επιβαρύνω το φόρουμ με νέα θέματα, τα οποία αφορούν ακριβώς το ίδιο πράγμα...

και επιπλέον επειδή είδα ότι εάν απαντηθούν τα παρακάτω ερωτήματα που έθεσε το melinaki...θα έχω αρκετές απαντήσεις για το ξεκίνημα!!

Παράθεση:
Μένει μόνο να πάρω υλικά για το φίλτρο (έχω δει ότι προτείνετε ελαφρόπετρα άλλα δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς τα βάζω μέσα τα απαραίτητα υλικά)
Δεύτερων βλέπω ότι το φίλτρο που έχει μέσα το ενυδρείο βοηθάει το νερό να είναι καθαρό και όχι θολό (?) και θα μου άρεσε (έχω δει άλλα ενυδρεία με νερό κρύσταλο και θέλω κι εγω!)αλλά από τι βλέπω στις περιγραφές του προιόντος θέλει κάποιο ανταλλακτικό το οποίο αλλάζει λέει 1 φορά το μήνα, και δεν έχω ιδέα για τι πράγμα μιλάει και επιπλέον εαν κοστίζει αρκετά θα είναι ασύμφορο 1 φορά το μήνα να το αλλάζω. Έχει κανείς ιδέα πάνω στο θέμα;
Τρίτων, πρέπει να πάρω υπόστρωμα για τα φυτά λογικά γιατί μ' αρέσει πολύ εκείνο το φυτό που κάνει σα γρασίδι στο πάτο του ενυδρείου.
Τέταρτων από χαλίκι θέλω να πάρω κάτι σε άμμο αυτή τη φορά ή πολύ πολύ πολύ ψιλό χαλίκι τέλος πάντων σαν άμμο. Θα έχω πρόβλημα στη συμβατότητα με κανέναν οργανισμό; Δηλαδή υπάρχουν είδη που δεν κάνουν για ενυδρεία με άμμο;
Πέμπτων θέλω οπωσδήποτε ενα apple snail και γενικά μου αρέσουν τα σαλιγκάρια και αυτά θα βάλω στην αρχή (μετά το στρώσιμο φυσικά) αλλά δεν θέλω είδη που γεμίζουν το ενυδρείο (την έχω πατήσει στο παρελθόν με κάτι μυτερά, αν εχω φωτό απο παλιά θα σας δείξω).
Έκτων θα χρειαστώ λίπανση και co2?
__________________
Η παρατηρηση του ενυδρειου αποβαλλει το αγχος και μειωνει την αρτηριακη πιεση...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01522 seconds with 11 queries