Θέμα: βοηθεια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 26-10-16, 10:59
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

κοιτα,το καινουριο ειναι καινουριο.
ως καινουριο θα ειναι και πιο ακριβο.
με το καινουριο,υποτιθεται πως παιρνεις και εγγυηση για τις σιλικονες κλπ σε περιπτωση που στραβωσει κατι.

απτην αλλη,το θεμα της εγγυησης το ακουω χρονια,αλλα δεν το εχω δει ποτε να λειτουργει.δεν θυμαμαι ουτε μια φορα που να ειπε καποιος "με καλυψαν και μου αλλαξαν το ενυδρειο."

μπορει να ετυχε να μην το ακουσα εγω...

τα μεταχειρισμενα ειναι μεταχειρισμενα.
αν μπορεις να τσεκαρεις κανα δυο πραγματα απο κοντα τοτε δεν εχεις να φοβηθεις κατι.(ποτε δεν αγοραζουμε χωρις να δουμε φωτογραφιες καταρχην και χωρις να δουμε απο κοντα το αντικειμενο- αν τελικα μας ενδιαφερει)
σαν μεταχειρισμενα εχουν υποστει χρηση.
αν ο πωλητης εχει φερθει σωστα στο αντικειμενο και το εχει συντηρησει σωστα,τοτε δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο ενα καινουριο.
(στο θεμα της εγγυησης-η "στραβη" μπορει να τυχει και στο καινουριο και στο μεταχειρισμενο)

μαλιστα εχω ακουσει περισσοτερα προβληματα σε καινουρια ενυδρεια παρα σε μεταχειρισμενα.ισως ετυχε και αυτο.

παντως στα μεταχειρισμενα μπορεις πολυ συχνα να βρεις διαμαντια,με λιγοτερα απτα μισα λεφτα που θα ειχαν σαν καινουρια.
εμενα το ενυδρειο μου ειναι μεταχειρισμενο με μηκος 1.80 και το πηρα σε υπερβολικα καλη τιμη μαζι με βαση.

οποτε θελει λιγο ψαξιμο. αν βρεις κατι που σε ενδιαφερει αλλα δεν εισαι σιγουρος,τοτε μπορεις και να ρωτησεις εδω γνωμες
επισης στα μεταχειρισμενα,καλο θα ειναι να ψαξεις λιγο και τη δραστηριοτητα του πωλητη εδω στο φορουμ.
αν και μειοψηφια,υπαρχουν δυστυχως και εκεινοι που κοιτανε να κοροιδεψουν.
οταν δεν εισαι σιγουρος για κατι μπορεις να ρωτησεις
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01415 seconds with 11 queries