Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 19-09-17, 10:07
Naxian Ο χρήστης Naxian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-09-2017
Περιοχή: ΝΑΞΟΣ
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή

Άσε η όλη απόπειρα από την αρχή ήτανε χάλια. Εν τω μεταξύ είδα και ένα βιντεάκι (από τα πολλά) στο youtube με έναν που καθαρίζει λέει το τζαμάκι με πολύ ψιλό γυαλόχαρτο P600 και γίνεται βιλούδο. Ε το δοκίμασα και γω... Εσείς μην το δοκιμάσετε! Ούτε τα υπολείματα φύγανε, και το τζάμι έγινε σαγρέ... Τέλος πάντων δεν πειράζει, τα λάθη είναι για να μαθαίνουμε. Πάω τώρα να παραγγείλω να μου το κολλήσει ο τζαμάς και έπεται συνέχεια!
-------------------------
Καλημέρα και πάλι παιδιά, πήγα λοιπόν στον τζαμά και του είπα να μου κόψει καινούρια τζαμάκια και να μου το κολλήσει. Α μου λέει δεν μπορώ θα σε πάρω να έρθεις να το φτιάξουμε μαζί
Ερώτηση: είναι καλύτερο το αποτέλεσμα αν τρίψουμε τα τζαμάκια με έναν τροχό ( με μεσαίο γυαλόχαρτο πχ ) αντί με το χέρι? Θέλουμε το αποτέλεσμα να βγάζει μια ίσια πλευρά ή ακόμα και να έχει ανωμαλίες βοηθάει γιατί μεγαλώνει την επιφάνεια που θα κολλήσει? Θα με πάρει μου είπε σήμερα το απόγευμα να πάμε να το κολλήσουμε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Naxian : 19-09-17 στις 10:07 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01389 seconds with 11 queries