Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 08-12-11, 14:20
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agapanthos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πολυ παιδιά για τις προτάσεις είμαι σε δίλλημα αυτή την στιγμή αλλά ακούγοντας και άλλες γνώμες φίλων ελπίζω να κατασταλάξω όσο αφορά το τι ψάρι μπορώ να βάλω ώστε να αισθάνεται <<άνετα>>.και κάτι άλλο σχετικά με το στήσιμο έχω στο μυαλό μου ή 810 λίτρα (180χ75χ60) η 756 (180χ60χ70) με 2 εξωτερικά φίλτρα 1500άρια και 1 τσίλερ μιάς και θα μπεί σε μπαλκόνι 2 όρόφου. Οι γνώμες σας για διαστάσεις και φίλτρανση. σκέφτηκα εξωτερικά φίλτρα (340 ευρώ τα 2) γιατί στο πετ σόπ μου είπαν ότι το sump είναι πίο ακριβό.Οσο αφορά το κόστος μου ε'ιπαν ένα 750άρι με φωτιστικό και έπιπλο 715 ευρώ αλλά πιστευώ αν πάω σε ιδιοκατασκεύη θα μου έρθει φθηνότερα όχι μόνο το 750άρι αλλά και το 810άρι. Πάνω κάτω σε ιδιοκατασκεύη πόσο να υπολογίζω σε αυτές τις διαστάσεις άν ξέρετε.
Σε μπαλκονι ... 1200 κιλα βαρος ????!!!!!!
Εγω δεν το εβαλα ουτε και μεσα στο σπιτι στο 2ο οροφο και θα ηταν και κατω απο δοκαρια.
Και θερμαντηρες σε εξωτερικο χωρο, για 800 λιτρα.
Εχεις καρτα απεριοριστων ... καταναλωσεων ... της ΔΕΗ ή κατοικεις σε χωρα με τροπικο κλιμα?

Για ξαναυπολογισε τα καλα χωρις να σε καταλαμβανει ο ενθουσιασμος να μη βρεθεις εξ απροοπτου.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01378 seconds with 11 queries