Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 02-12-08, 21:51
Το avatar του χρήστη Genirous
Genirous Ο χρήστης Genirous δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 675
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Genirous Send a message via Skype™ to Genirous
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από poseidonbc Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα για τις ριζες σιγουρα θα δοκιμασω αυτο που ειπε πιο πανω ο φιλος fishme1, μου ακουγεται πολυ καλο!
παιδια ομως δεν θελω να γυρισω τις ριζες ωστε να ειναι κατω ο κορμος γιατι αυτο που εχω στο μυαλο μου στο τελικο setup ειναι να φαινονται μονο διακλαδωσεις.Αυτο που σκεφτομαι να βαλω ακομα ειναι μερικα pistia stratiotes ωστε να κρυψουν τους χοντρους κορμους, εψαξα σε καποια μαγαζια αλλα ομως δεν βρηκα λογο της εποχης κατα την ανοιξη μου ειπαν.
Πάνω σε αυτό δεν είμαι υπέρ της άποψης να αφήσεις τις ρίζες να πιάσουν πάτο, αλλά να δώσεις κάποια κλίση στα ξύλα, με τέτοιον τρόπο ώστε οι απολίξεις των διακλαδώσεων στην πάνω πλευρά (που φθάνουν σε ένα χοντρό κορμό και θα πρότεινα να μη φαίνεται) να έχουν μια φυσική κλίση και όχι να είναι κάθετες... Όπως παρατήρησε και ο crazyio μοιάζουν παρατεταγμένες!


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από poseidonbc Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Genirous ενδιαφερον αυτο που λες, για τα ξερα φυλλα που λες μηπως εννοεις τα Indian Almond Leaves?
για τον τον φωτισμο ποιες λαμπες προτεινεις μηπως ασπρες ψυχρου τονου? δεν εχω Juwel High Lite.
Δεν έχω κατα νου μόνο τα indian almond leaves, άλλωστε τα συγκεκριμένα δε μου αρέσουν γιατί είναι πολύ μεγάλα και μοιάζουν αφύσικα στο ενυδρείο... Προτείνω τις φθορίου Νο 827 ή αλλιώς στα 2700 kelvin.
__________________
Γιώργος, Οι ρίζες μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01496 seconds with 11 queries