Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #106  
Παλιά 10-08-14, 13:53
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

τις μερες που ημουν ετοιμος να τα χωρισω τα πουλακια με προλαβε η καναρα και ξαναγεννησε !!! εκανε 3 αυγα παλι συνολο.

την αφησα κανονικα στην ησυχια της , δεν τις πηρα αυγα και μετα απο 13 μερες να σου παλι ακομα ενα πουλακι ! ! !

22 μερες μετα την γεννηση του ο μικρος τα καταφερε σε σχεση με το πρωτο που εβγαλα !!
Μαλιστα σημερα μου την εκανε και βγηκε και απο την φωλια.
Παρατηρουσα αρκετες φορες τα πουλια και ειδικα μετα απο αλλαγη τροφης και ειδα οτι το ζευγαρι εδειχνει μεγαλο ενδιαφερον στο ταισμα, ταιζε και ο αρσενικος το μικρο, μαλιστα πολλες φορες καθοντουσαν και τα δυο πανω στην φωλια και ο αρσενικος επερνε τροφη απο το στομα της θυληκιας και το εδινε στο μικρο !! χα χα !!

οποτε το ζευγαρακι εχει δεθει και ισως του χρονου καταφερω να μου βγαλει και περισσοτερα.

η μεγαλη μου απορια ειναι ομως (ειχα ΣΥΝΕΧΕΙΑ μεσα στην κλουβα και τον αρσενικο ) , γιατι εκανε 3 αυγα και βγηκε και τις δυο φορες μονο ενα πουλι ?? ( τα αλλα δυο αυγα ηταν ασπορα )
Δηλαδη την επιασε ο αρσενικος στο πρωτο αυγο και μετα δεν πηγενε οταν εκανε το δευτερο και το τριτο ???
τι μπορει να παιζει και πως μπορω να το χειρηστω του χρονου αυτο ??

τωρα ειναι και τα 3 στο ιδιο κλουβι , το μικρο ακομα δεν πεταει καλα καλα, ειναι κατω στο κλουβι.
ποσο τα αφηνω μαζι ακομα και ποτε τα χωριζω ωστε το μικρο να μπορει να φαει μονο του ?

Μετα απο πολλες προσπαθεις ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τα καταφερα , πραγματι πολυ ωραια εμπειρία να βγαλεις πουλακι και να το δεις μεγαλο !!!
Ευχομαι του χρονου ακομα καλυτερα και φυσικα το ζευγαρι θα το εχω στα οπα οπα με απιστευτη φροντιδα ολο τον χειμωνα και σωστη διατροφη και προετιμασια για τις επομενες γενες του χρονου !!

Σας βαζω και φωτο απο τον μικρο μου φιλο !!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  3.jpg
Εμφανίσεις:  261
Μέγεθος:  105,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  4.jpg
Εμφανίσεις:  272
Μέγεθος:  85,0 KB  
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01706 seconds with 12 queries