Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #72  
Παλιά 12-11-12, 03:58
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lionor Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω μπερδευομαι....;


Διαβαζω απο δω κι απο κει, τροπους που στρωνει ενα ενυδρειο και ο καθενας λεει τα δικα του... αλλος βαζει αμμωνια ριχνοτας μια και καλη ενα μεγαλο ογκο αμμωνιας ή ριχνοντας σταδιακα και κανοντας μετρησεις, αλλος ριχνει τροφη βαζοντας την σε τουλι ή τριβοντας την σε κομματακια μεσα στο ενυδρειο, αλλος με μπολι αλλα και σε συνδυασμο με βακτηρια ή με τροφη.. αλλος με βακτηρια αλλα ριχνοντας και τροφη... και ο καθενας υποστηριζει οτι ο δικος του τροπος ειναι ο καλυτερος...

και τι σε απασχολει εσενα αυτο?ολοι οι τροποι ειναι σωστοι(πλην της χρησης ψαριων για αυτη τη δουλεια)ο καθενας εχει τα καλα του και τα κακα του.αλλος ειναι πιο γρηγορος,αλλος πιο αργος,αλλος δινει τη δυνατοτητα να καταλαβει καποιος καλυτερα τον κυκλο του αζωτου κλπ.διαλεγεις και ακολουθεις τον τροπο που θες η που σε βολευει.δεν εχει να κανει.

Στι θεμα μου τωρα: το τεστ νιτρικων ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ πως να το κανω, το εχω κανει πανω απο 40 φορες, οποτε ειναι τουλαχιστον ματαιο να αναφερεται συνεχεια οτι δεν μετρω σωστα!
δεκτο δεν θα επιμεινω.αλλα αναφερεται γιατι πρεπει να αναφερθει.διαβαζουν κιαλλοι

Αν ριξω αμμωνια και μετρησω νιτρικα, τοτε γιατι δεν μετρω και τωρα νιτρικα;

σε αυτο σου απαντησα στο παραπανω ποστ.γιαυτο στο αλλο θεμα σου σου ειπα να ξαναμπολιασεις για να εισαι σιγουρος,για να μη σε μπλεξω με αυτα...
Τεσπα...θα δω τι θα κανω...Σας ευχαριστω παιδια
ελπιζω να πανε ολα καλα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01763 seconds with 11 queries