Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 21-02-06, 11:36
Το avatar του χρήστη Lsourtzo
Lsourtzo Ο χρήστης Lsourtzo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2005
Περιοχή: Περιστέρι- Αθήνα
Μηνύματα: 1.337
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Lsourtzo
Προεπιλογή

Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και για την υπομονή σου …
Είμαι σίγουρος ότι ακόμα έχω πολλά πράγμα τα να μάθω και φυσικά να κάνω πριν φτάσω σε ένα καλό αισθητικό αποτέλεσμα …
Όσον αναφορά το μικρό ενυδρείο έχεις δίκιο σε όλα .. ιδίως για το background το οποίο έμεινε από όταν το είχα φυτεμένο !!!

Τώρα όσο αναφορά το 120 λίτρων έχω κάνει πάρα πολλές αλλαγές από τότε που δημοσίευσα τις Φώτο ..

εξάλλου είναι και ένα πάρα πολύ παλιό post …

Δεν είναι και φοβερής ποιότητας μίας και είναι τραβηγμένες με το κινητό μου τηλέφωνο αλλά σίγουρα θα δείξουν λίγο το όλο concept !!

Το κοραλλί που μάλλον σε έκανε να μιλήσεις για μίγμα θαλασσινού και γλυκού έχει φύγει, όσο για τις πέτρες είναι μαζεμένες όλες από την ίδια περιοχή … θαλασσινές μεν .. αλλά από την ίδια παραλία της Κρήτης που είχα πάει διακοπές φέτος !!

Το χαλίκι είναι όντως η μεγάλη μου αποτυχία … μιας και είναι ακατάλληλο όχι μόνο για τα corys αλλά και για την φιλοξενία φυτών ….

Δυστυχώς όμως όταν το πείρα ήμουν μικρός και άμυαλος … τώρα έχω πάνω από 30 κιλά από δαύτο σε 2 ενυδρεία και όπως εύκολα καταλαβαίνει κανείς δεν είναι και το ποιο εύκολο πράγμα να αλλάξει !!! παντός το έχω στο μυαλό μου και με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω και αυτό !!

Τα sites που μου έστειλες είναι πολύ καλά … θα προσπαθήσω την επόμενη φορά που θα αλλάξω το aquascaping να τηρήσω όσα περισσότερα μάθω από αυτά !! αν και αυτό δεν βλέπω να γίνεται σύντομα …μιας η τελευταία αλλαγή είναι πολύ πρόσφατη για να βάλω τα ψάρια σε αυτήν την δοκιμασία ξανά τόσο σύντομα !!



__________________

Το ενυδρείο μου ...

1x 250 lt (DIY)- Θάλασσα (REEF)


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lsourtzo : 21-02-06 στις 11:38
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01619 seconds with 11 queries