Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 30-10-12, 00:11
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θαναση κοιτα, οτι επαθε θερμικο σοκ ειναι σιγουρο.
Το οτι εχει θεληση για ζωη ειναι θετικο, τωρα αυτο που προσωπικα θα εκανα (τωρα ποσο γινεται σε ενα οσκαρ 40 ποντων ειναι αλλο θεμα) θα του εδινα χωρο και οσο γινεται βιοτοπικες συνθηκες και οσο γινεται απολυτα σταθερες, αυτες που γνωριζει το dna του ως ασφαλεις και σωστες.
Με αυτο τον τροπο εχω θεραπευσει ψαρι πραγματικα καμμενο απο αμμωνια και εχω θεραπευσει ψαρακι με λεμφοκυστη (νταξει δεν ειναι καποια θανατηφορα επικινδυνη παθηση, αλλα συνηθως το ψαρι μενει με το κουσουρι και σπανια θεραπευεται).
Δε θελει νομιζω χημικουρες και "αλαξοκολιες" η ολη ιστορια (εκτος το πολυ καμια βιταμινη), απλα μια σταδιακη προσαρμογη σε συνθηκες που θα το βοηθησουν να αντιμετωπισει μονο του το προβλημα.
+1000 να συμπληρωσω οτι απο το να παιθανει ο μαγαζατορας προτημαει να το χαρισει και οτι το συγκεκριμενω ζωντανο ακομα και σε ενυδρειο 200λτ με συνθηκες οπως ειπε ο νικος θα ειναι βασηλιας σε σχεση με το που ηταν.η γνωμη μου να το παρει καποιος που εχει να 180-200αρι ενυδρειο να το βαλει μεσα με σωστες συνθηκε και διατροφη εχει πολλες ελπιδες αλλωστε οσκαρ=ραμπο εχω δει οσκαρ 6ωρες εκτος νερου και ζει και βασηλευει....τι ναλεμε τωρα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01414 seconds with 11 queries