Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 06-11-13, 22:13
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν τρεχουν σταγονες εξω απο το καπακι, φυσικα και ειναι θεμα και πρεπει να λυθει.

Αλλα για τα ανεμιστηρακια, να τονισω οτι σε ολα τα ενυδρεια μου ειναι ολο το χρονο εκει, δεν τα βγαζω. Δεν υπαρχει προβλημα ουτε το χειμωνα, ουτε το καλοκαιρι με τους υδρατμοτς. Αλλα να σημειωθε οτι τα αλλαζω καθε χρονο, γιατι πιανουν αλατα και δεν το ρισκαρω να κολλησουν οταν τα χρειαζομαι. Στο ενα ενυδρειο μου, μαλιστα, ειναι ιδιαιτερα εντονοι οι υδρατμοι γιατι το καπακι ειναι πολυ χαμηλο, τοσο ωστε αν βαλω παραπανω νερο, η λαμπα μπαινει στο νερο (στεγανα αυτα τα ακροφυσια της arcadia τελικα ).
Και το δικό μου το καπάκι είναι πολύ κοντό, μόνο 7cm και το νερό είναι τερμα, πιο τερμα τρέχει έξω. Και για την ανικατάσταση δεν το συζυτάω, το Μαιο θα μπουν καινούρια, το ένα ειδικα είναι άσπρο από τα άλατα αλλα δουλευει. Για το φωτιστικό δεν υπάρχει θέμα, είναι DIY με LED με καλή μόνωση, oπως και το καπάκι είναι DIY.
http://www.aquatek.gr/vb/attachment....6&d=1381233243
Ας μας πει και ο φίλος panoskart πιο είναι το προβλημα του
Εμένα οι σταγόνες στα τζάμια σταμάτησαν απο τη στιγμή που τα ανεμιστηράκια δουλευουν χαμηλά και το καπάκι είναι σχεδόν στεγνό πάντα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01504 seconds with 11 queries