Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 14-03-14, 23:28
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Φιλε nazgul, 1) να σου θυμισω οτι ειμαι αρχαριος στο χομπι, ειναι το πρωτο μου ενυδρειο και οτι επεσε στα χερια μου τυχαια.\
2)εχω διαβασει στο φορουμ πως τα γκαπυ γεννανε πολλα μικρα και εγω ειδα ενα μονο μεσα στο ενυδρειο γι'αυτο μου φανηκε παραξενο...
και 3) ειμαι στο στρωσιμο τοθ νεοθ μου ενυδρειου που θα ειναι 80 λιτρα 65χ35χ35 με μονο γαπυ απο ψαρια και 2 γαριδεσ ρεντ τσερι γιατι ξερω οτι ειναι πολυ μικρο αυτο που εχω...
φιλικα γιαννης
Δεν ξερω αν τα λογια μου φανηκαν να εχουν τονο κριτικης, αλλα σιγουρα δεν τα εγραψα ετσι και δεν υπαρχει κανενας λογος για κατι τετοιο, αλλωστε. Με προθεση για βελτιωση το εκανα.

Τα guppies ισχυει οτι γεννουν πολλα μικρα, αλλα το θεμα ειναι ποσα επιβιωνουν. Τις περισσοτερες περιπτωσεις, καταληγουν ως μεζες ακομα και της ιδιας τους της μανας. Φυσικα, οταν υπαρχουν πολλες κρυψωνες, ενα σχετικα μεγαλο ενυδρειο και αρκετα φυτα (οπως κερατοφυλλο), οι πιθανοτητες να τα καταφερουν περισσοτερα μωρα, αυξανονται. Ο κανονας ειναι οτι τα πιο εξυπνα και γρηγορα επιβιωνουν, πραγματοποιωντας μιας μορφης φυσικη επιλογη στο ενυδρειο.

Με το καλο να στηθει το νεο ενυδρειο σου και να χαρεις πολλες γεννες!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries