Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 08-08-10, 02:03
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Η θεση του Εχινοδωρου ειναι πισω απο το ξυλο. Μην ξεχνας οτι γινεται πολυ μεγαλος και θα μπουκωσει ολη την αριστερη πλευρα. Αν ειναι ομως πισω απο τις ριζες θα μπλεχτει μζι με τα ξυλα και θα δειξει πιο φυσικο.
Θα ελεγα επισης να προσθεσεις 2-3 λεπτες ριζες ακομα ( το εκανα με photoshop για να δεις οτι του ταιριαζει).
Στο σημειο που σου εχω ενα Χ θα εβαζα κατι με λεπτα φυλλα και η σκεψη μου παει σε Valisneria nana που κανει και "κουρτινα". Με πρασινο ειναι τα σημεια που θα προτεινα καποια Moss.
Επισης οι subbulata, καλο ειναι να μαζευτουν σε μια μερια και να τις κρατας σαν δασακι σε ενα σημειο. Μολις παει να φυγει καποιος δρομεας να τον αφαιρεις. Μονο ετσι θα δεσει αυτο το φυτο στο aquascape, διαφορετικα θα κανει ενα οχι και τοσο ομορφο, ακαταστατο και αραιο χαλι.

Ειναι πολυ αβανταδορικο ενυδρειο παντως. Αν το χειριστεις σωστα και βρεις την αρμονια στο στησιμο θα διαπρεψει !
Α...και κατι ακομα...
εγω, αν ηταν δικο μου θα το κραταγα προς βιοτοπικο, με ενα ζευγαρακι νανοκιχλιδες. Αν δεν βρισκεις ramirezi, υπαρχουν και τα πανεμορφα agassizi
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_0400.jpg
Εμφανίσεις:  361
Μέγεθος:  58,4 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01715 seconds with 12 queries