Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 18-10-13, 15:03
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παιδιά, προσωπική μου άποψη πως για το συγκεκριμένο προϊόν δεν ευθύνεται ο συγκεκριμένος πωλητής. Δεν έχω μετοχές ούτε καν τον γνωρίζω, απλά έχω ψωνίσει αρκετές φορές και είναι πολύ εξυπηρετικός και σωστός επαγγελματίας. Το συγκεκριμένο προϊόν εφόσον λήγει πρέπει η κατασκευάστρια εταιρία να το αναγράφει και όχι να ψαχνόμαστε εμείς οι καταναλωτές ή ο κάθε πωλητής να αποκωδικοποιεί το Lot number που βάζει ο κάθε κατασκευαστής και να μαντεύει τη διάρκεια ζωής του κάθε προϊόντος. Επειδή δεν είναι τρόφιμο και δεν κινδυνεύουν ανθρώπινες ζωές και δεν τον υποχρεώνει κάποιος νόμος δεν βάζει ημερομηνία λήξης. Ο συγκεκριμένος πωλητής το άλλαξε όχι γιατί έληξε αλλά γιατί δεν έκανε αυτό που πρέπει να κάνει, δεν λειτουργούσε σύμφωνα με τις προδιαγραφές του. Και αυτός με τη σειρά του το ίδιο θα πρέπει να απαιτήσει από τον προμηθευτή του ή από τη κατασκευάστρια εταιρία. Αν είχε ημερομηνία λήξης τότε ευθύνεται αυτός 100% και ίσως να μη του αντικαθιστούσε ο προμηθευτής του γιατί θα του έλεγε να μη στοκάρει και του μένουν και λήγουν.
Όσον άφορα τις αγορές μας από το internet εδώ την Ελλάδα δεν έχουν μάθει οι πωλητές να πουλάνε, οι πιο πολλοί είναι αεριτζήδες, ανοίγουν ένα eshop χωρίς να ξέρουν τίποτα γιατί πιστεύουν πως επειδή δεν έχουν προσωπική επαφή με τον πελάτη θα κάνουν ότι θέλουν. Για αυτό στο τέλος θα μείνουν οι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ή θα κάνουμε πιο πλούσιους τους Κινέζους που μας εξυπηρετούν και κάνουν τα πάντα ακόμα για μισό Ευρώ. Πάντως εγώ ψωνίζω από Internet μόνο με PAYPAL (ούτε σε αυτό κάνω διαφήμιση) γιατί όσες φορές έχει τύχει κάτι (που έχει τύχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΕΣ ΦΟΡΕΣ) δεν έχω χάσει ούτε λεπτό, γιατί όταν τύχει ζητάω από το PAYPAL τα λεφτά μου πίσω και τα παίρνω ΠΑΝΤΑ ή θα ψωνίσω από Ελλάδα χωρίς PAYPAL μόνο αν μου έχουν συστήσει το συγκεκριμένο site πως είναι αξιόπιστο και πάλι θα έχω κάποιο ρίσκο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01546 seconds with 11 queries