Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 28-09-05, 08:06
torm Ο χρήστης torm δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-12-2004
Περιοχή: Κερατσίνι
Μηνύματα: 196
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke
Joker φιλε μου, ενα πραγμα το οποιο θα πρεπει να βαλεις περιορισμους ειναι το παχος τζαμιων.
9 χιλ. πχος τζαμι δεν κυκλοφορει στην αγορα.Οποτε η θα βρεις τι παχοι κυκλοφορουν στη αγορα , η θα βαλεις υποσημειωση οτι ο χρηστης πρεπει να κανει στρογγυλοποιηση προς τα ανω.
Αν δεν βαλεις τα παχοι που κυκλοφορουν τοτε ειναι αχρηστο το οτι βγαζει και διαστασεις τζαμιων αφου θα τα δινει λαθος.

Επειτα δεν πιστευω οτι κοντρες πρεπει να μπαινουν και επανω και κατω οι και στις 4 πλευρες του ενυδρειου.Αυτο ειναι θεμα σχηματος.Ποσο στενο, ποσο φαρδυ ποσο υψος εχει, και αναλογα κρινουμε(εγω ροσωπικα δηλαδη) αν θα βαλουμε και που και ποσες κοντρες. Ειναι δυσκολο να βαλεις κανονες.
Εκτος αν πεις οτι ντεφακτο τα ενυδρεια που θα καασκευαζονται με αυτο το εργαλειο αν προκειται να εχουν κοντρες θα εχουν παντου και πανω και κατω.
Το αλλο ειναι το φαρδος τις κοντρας, εισαι σιγουρα σωστος στο φαρδος ? αποπου το εξαρτας?

αυτα και συνεχιζουμαι το betta testing

Επιλογές για πάχος τζαμιών που γνωρίζω στην αγορά: 3, 5, 8, 10, 12, 15 χιλιοστά.
Εξαρτάται και απο το πάχος του τζαμιού αν θα χρειάζονται κόντρες. Γνώμη μου είναι ότι καλύτερα να τοποθετούνται πάνω και κάτω.Το κόστος είναι μηδαμινό και είναι προτιμότερο να υπάρχουν χωρίς να είναι απαραίτητες παρά να καταλάβεις αργότερα ότι έπρεπε να τις βάλεις.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01437 seconds with 11 queries