Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 10-10-14, 00:22
Το avatar του χρήστη VickSini
VickSini Ο χρήστης VickSini δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2014
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Να σας πω πως κατεληξαν ετσι τα πραγματα.
Στην αρχη στο 80 λιτρο μου ειχα γκαπυ(2 αρσενικα, 6 θυληκα) και 5 νεον. Σ μια φαση ομως αρρωστησαν απο white spot καποια κ γι αυτο πηρα ενα 45 λιτρο για καραντινα.Το οποιο το ξαναχρησιμοποιησα μονο για την μεταφορα το μωρων αγγελοψαρων. Καθως ομως ελειψα απο την χωρα για ενα χρονο τα εδωσα ολα. Κ οταν γυρισα με παρακαλεσε μια φιλη μου να φιλοξενισω τα δυο της αγγελοψαρα(τοτε δυο χρονων σε ηλικια και ηταν ηδη σ αυτο το μεγεθος). Αλλα οπως εκατσαν τα πραγματα εμειναν σ εμενα. Δεν τα αγορασα εγω. Αν ηταν να παρω αγγελοψαρα θα ηθελα κοπαδι σε τεραστιο ενυδρειο (ειναι κ αυτο που εχω σαν ονειρο). Οταν τα πηρα εψαξα στο ιντερνετ κ ελεγε οτι 80 ειναι οκ για ζευγαρι, εφοσον θελουν 40 λιτρα το καθενα. Και νομιζα οτι ειναι ενταξει...Αγχωθικα απιστευτα. Τα εχω τα κακομηρα τοσο καιρο κ βασανιζοντουσαν? τι προτεινετε να κανω? αυτη τη στιγμη δεν μπορω να αγοσασω μεγαλυτερο. Μηπως να τα δωσω στη φιλη μας με το πετ σοπ? αυτη δεν εχει καθολου αγγελοψαρα ομως... :/
delta μικρα στο 45λιτρο κατελληγαν περιπου 10 αν οχι κ λιγοτερα. Οταν εκαναν αβγα, καποια ασπριζαν αλλα οι γονεις τα αφαιρουσαν. Κ εμεναν πολυ λιγοτερα ψαρακια ετσι. Νερο εβαζα απο το μεγαλο, το οποιο το αλλαζα κανονικα μια φορα την βδομαδα το 25% περιπου. Τα νιτρικα ειναι 5.0
-------------------------
Ακομα παλευω να βρω πως να ανεβασω φωτογραφια...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη VickSini : 10-10-14 στις 00:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01569 seconds with 11 queries