Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 27-10-10, 07:54
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκεφτομουν να αλλαξω το σωμα με κατι λιγο καλυτερο αλλα να δωσω τοσα λεφτα για κατι λιιιγο καλυτερο ; Ημουν ετοιμος να παρω την D5000, την κραταγα στα χερια και ημουν ετοιμος να φυγω μαζι της αλλα η ψυχραιμια υπερισχυσε..
Σκεφτομαι λοιπον να παω κατ ευθειαν σε αυτο ή ακομα κι αυτο
Η μία είναι η καλύτερη(; ) ερασιτεχνική και η άλλη απλά η καλύτερη τον κόσμο..

Την 700 δεν θα την έπαιρνα γιατί τα top model αλλάζουν συχνά και πέφτει πολύ η αξία του προυγούμενου top model.
Οπότε αν πραγματικά ήθελα την 700, θα περίμενα να βγει η επόμενη: 1ον για να πέσει η τιμή της και 2ον για να έχει δοκιμαστεί αρκετά ώστε να υπάρχει αντικειμενική άποψη (σκέψου ότι εγώ πριν από 6 μήνες πήρα την D90 η οποία είναι παλιό μοντέλο αλλά θεωρείται από τις πλεον αξιόπιστες μηχανές ever.)
Την 7000 δεν θα την κοιτούσα (D90, δοκιμασμένα πράγματα!)

Οι φωτογραφίες σου είναι πολύ καλές και νομίζω ότι με καλύτερο macro φακό θα κερδίσεις περισσότερα από ότι με καλύτερο σώμα.
(Ταχύτητες κλείστρου κτλ δεν νομίζω ότι θα δώσουν διαφορά σε macro που θέλεις. Να μου έλεγες για φώτο σε snowboard -μεγάλες ταχύτητες, μικρή απόσταση- θα είχε κάποιο νόημα και με την έννοια ότι το θέμα αν το χάσεις το έχασες ενώ την γαρίδα απλά περιμένεις και θα ξαναστηθεί).

Ποιον macro χρησιμοποιείς τώρα;
Είναι dx; Για πες details!
__________________


Worlds most Gadget Aquarium..almost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01483 seconds with 11 queries