Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 22-01-16, 16:16
anthia Ο χρήστης anthia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2015
Περιοχή: Λουτσα
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μισφιτ Εμφάνιση μηνυμάτων
T ζωοτοκα δεν εχουν προβ με τις αλλαγες με νερο βρυσης.Και ειδικα τα γκαπακια ως τα πιο ανθεκτικα και ευσπροσαρμοστα .Τωρα οσον αφορα τις ουρες εκτιμω οτι καποιο απο τα θηλυκα σου ειναι επιθετικο(συνηθως απο στρες ειδικα εαν δεν εχει καποιο σημειο να παει να κρυφτει γιανα γεννησει η να ηρεμησει).Αν δεν εχεις φυτα μεσα να κρυφτει ο γονος, δεν θα δεις ποτε να μεγαλανωνουν τα μικρα απο τις γεννες.Προσωπικα δεν εχω βαλει ποτε γενηστρα ουτε μετεφερα στην καραντινα μ καμια θηλυκια ποτε τοσα χρονια και δοξα τον θεο εχω μοιρασει σε παρα πολλα ατομα.Δοκιμασα και ξιφοφορους 1 φορα πριν χρονια αλλα επεσα σε τραμπουκους(τελειως χαλια χαρακτηρες) οποτε τα γυρισα πισω.
K o δικος μου ξιφοφορος κανιβαλλος βγηκε δυστυχως..Ειχα γεννηστρα τις εβαλα μεσα αλλα επειδη λειπω ολη μερα δ τα προλαβα τα μωρα...ειχα ζητησει κερατοφυλλο στο φορουμ πριν λιγες μερες αλλα οσοι προσφερθηκαν μενουν μακρυα μου κ εγω δ εχω βρει καθολου χρονο να παω ειλικρινα.απλα ενω το βραδυ ειναι ολα μια χαρα χωρις προβληματα στις ουρες τα πρωινα συνηθως βρισκω κυριως αρσενικα ειτε νεκρα χωρις ουρα ειτε τη μιση ουρα διαλυμενη(ανοιγμενη). αν ηταν αυτο που διαβασα fin rot (συγχωρεστε με αν το λεω λαθος) μεσα σε λιγες ωρες θα πεθαινε???διαβασα εδω οτι θελει καποιες μερεσ....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος Ζ. Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως ειναι κατι αλλο?
αν ηταν αμμωνια, η γαριδα σαν πιο ευαισθητος οργανισμος, δεν θα την ακουγε πρωτη?
Ξερω οτι αν μια γαριδα αλλαξει κελυφος σημαινει οτι βρηκε καλο νερο η κανω λαθος?η δικια μου αλλαξε σε λιγες μερες αφου την εβαλα κ μετα πηρα αλλες δυο οι οποιες ειναι πολυ πολυ μικρουλες γιαυτο δ τις ανεφερα κ η μια επισης αλλαξε κελυφος κ μεγαλωσε..Δ μπορω να καταλαβω κ γιατι δ πεφτει η αμμωνια κατω απο 0,3 κ γιατι χανω τα ψαρακια μου....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anthia : 22-01-16 στις 16:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01594 seconds with 11 queries