Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 03-06-21, 23:02
ak3524 Ο χρήστης ak3524 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-05-2021
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Για αυτο ειχα πει σε προηγουμενο μηνυμα οτι στην αρχη ημουν διστακτικος με το φιλτρο και σκεφτομουν να παρω αλλο, αλλα λογω μπατζετ δεν το εκανα.

Ναι τα υλικα απο μεσα δεν βγαινουν 100% το εβγαλα και το εψαξα να δω μηπως υπαρχει καποιος τροπος αλλα τιποτα ειναι ολα μαζι ενα σωμα μια ψυχη.

Οσο για τα νιτρικα, ναι ειχα παρατηρησει την περιοδο που εμφανιστηκαν τα πρωτα νιτρωδη μια αυξηση αρκετα μεγαλη στα νιτρικα. Ακριβως τιμη δεν θυμαμαι να σου πω αλλα σιγουρα πανω απο τα 25 που μετρουσα τοτε με τα στικς.

Η λυση που βλεπω εγω με τα δεδομενα που εχω ειναι, να βγαλω αυτα που εχω στο φιλτρο τωρα, να παω να παρω σιποραξ και ενα σφουγγαρακι να τα βαλω μεσα και ουσιαστικα να ξαναστρωσω το φιλτρο μου απο την αρχη γιατι εαν συμφωνα με τον κλεοβουλο φταιει ο ζεολιθος τοτε αναγκαστηκα πρεπει να γινει αλλαγη γιατι αλλιως ο ζεολιθος δεν βγαινει απο εκει. ΕΚΤΟΣ εαν συνεχισω να ριχνω τροφη για καμια εβδομαδα ακομα και δω αλλαγη. Αν μπορει να με συμβουλεψει και ο ιδιος γιατι εαν παω σε κανα petshop να ρωτησω χαΐρι δεν προκειται να δω.

Ετσι για την ιστορια πηγα να παρω το φυσικο ξυλο απο γνωστη αλυσιδα petshop γνωριζοντας ήδη την διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω πριν το βαλω στο ενυδρειο. Οταν ρωτησα την κοπελα που ηταν ''υπεύθυνη'' στο τμημα των ψαριων για το πως να καθαρισω το ξυλο πριν το βαλω μεσα στο ενυδρειο μου ειπε. Ακριβως οπως σας το λεω. "Α εμεις ετσι τα βαζουμε μεσα δεν χρειαζεται τιποτα".
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries