Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 13-05-11, 00:13
Το avatar του χρήστη Σπύρος Μ
Σπύρος Μ Ο χρήστης Σπύρος Μ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 1.232
Προεπιλογή

μεγάλε μην παρασήρεσε,κάνε το ενυδρείο σου όπως σου αρέσει εσένα (αρκεί να έχει σωστές συνθήκες,και να μπορεί να προσφέρει μια καλή ποιότητα ζωής-διαμονής στα ψαράκια σου ).

Αν μας έλεγες τις διαστάσεις σίγουρα θα μας βοηθούσες πάρα πολύ.
Παρ'ολα αυτά,εγώ θα σου πρότεινα( δεν θέλω να σε επηρεάσω) να κάνεις κάτι το ξεχωριστό,κάτι που δεν θα σε κάνει να μπερδέψεις το δικό σου ενυδρείο με ενός άλλου,στις παρουσιάσεις,λόγω παρόμοιου στησίματος και κατοίκων..

Φυσικά και σε 700 λίτρα μπορείς να κάνεις παπάδες αρκεί να κάνεις μια σωστή διατήρηση.Τώρα σε περιόδους κρίσης,700 λίτρα φουλ φυτεμένο,θα σε "πονέσει" αρκετά στην τσέπη.Αντίθετα,τα € που θα έδινες για co2 και τα λοιπά,μπορείς να τα διαθέσεις για λίγα και καλά ψάρια..
Φυσικά μιλάμε για "ντελικάτα" ψάρια,που θα είναι πραγματικά κατοικίδια.
Οι φροντόζες είναι μια καλή επιλογή,και φθηνή (συγκριτικά με άλλα είδη),μιας και πέτρες μπορείς να βρείς σχεδόν παντού,ενώ normal μωρά φροντόζα υπάρχουν σε πολυ καλλές τιμές στα pet stores.
Ακόμη,μπορείς να δοκιμάσεις,με Νότια Αμερική και συγκεκριμένα,ένα κοπάδι red belly piranha
ή κάποιο μοναχικό και πιο μεγάλο είδος (που φυσικά να κάνει για τα λίτρα σου)..

Οι επιλογές είναι πολλές,και παίζει ρόλο το χρήμα που διαθέτεις,η όρεξη και η αγάπη για το χόμπι..
__________________
το 120 λιτρό μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01510 seconds with 11 queries